Açık Alan İlaçlaması

Açık Alan İlaçlaması
26.10.2020
392

Açık Alan İlaçlaması

Yaz aylarının gelmesiyle beraber böcek ve kemirgenler açık alanlarda sıklıkla görülmektedir. Özellikle bahçeli ve yeşil alanlar haşereler için tercih edilen mekanlardır. Sivrisinek, fare, karınca, pire gibi zararlı canlılar yaz mevsiminde çok sık görünür. Belirli periyotlarla açık alan ilaçlaması yapılmalı ve haşerelere karşı önlem alınmalıdır.

Açık Alan İlaçlaması Yöntemi

Açık alan ilaçlaması uygulamasında genel olarak kokulu ilaçlama yöntemi kullanılır. Kokulu ilaçlama da kullanılan su bazlı karışımlar püskürtme yöntemi ile uygulanır. Karışım ilaçlar ortamdaki haşere ve böcek türlerini öldürebilecek yeterlilikte ve seviyededir. Böcek türlerine uygun olarak üretilmektedir. Açık alan ilaçlama işlemi için öncesinde hazırlık ya da sonrasında ise temizlik gerekmez.

Açık Alan İlaçlaması Nasıl Yapılır?

Açık alan ilaçlama uzman kişiler tarafından yapılmaktadır. İlaçlama günümüzde ULV cihazlarla yapılmaktadır. Cihazda hazırlanan karışım kazana aktarılır. Özel koruma kıyafetler giyildikten sonra ULV cihazları kullanılarak püskürtme ilaçlaması yapılır.

Alan sprey ilaçlaması insektisit damlacıkları üretme sistemi üzerinde etkili olarak üretilmiştir. Damlacıklar havada ya da yerde haşereyle teması halinde öldürücü etkisini göstermektedir.

Bahçe İlaçlaması

Bahçe açık alan ilaçlaması yapılırken hava şartları, çevre faktörleri, kullanılan ilaçların nelere zarar verebileceği gibi aşamalar doğru hesaplanmalıdır. Profesyonel yardım alarak en doğru şekilde açık alan ilaçlaması yaptırabilirsiniz. Canlıların türünü, yoğunluğunu bilerek doğru uygulama ve doğru ilacı seçmek uzman kişiler tarafından yapılabilecek bir işlemdir. Böcek ilaçlama uzmanı olan SOS Danışmanlık firmamızı arayarak ilaçlama desteği alabilirsiniz.

Peyzaj İlaçlaması

Peyzaj çalışmaları iç mekan ya da dış mekanda en fazla tercih edilen düzenleme sistemidir. Özellikle bahçelere uygulanan peyzaj çalışmaları görüntü estetiği açısından ortamın dokusunu değiştirmektedir. Yalnız peyzaj çalışmasının korunması için kemirgen ve böceklere karşı önlem almalısınız.

Ağaçlar, çiçekler, çimenler belirli bir maliyetle düzenlenir. Bu düzenlemeyi korumak için bahçenizi haşerelerden temizlemelisiniz. Özellikle delici etkisi olan böcek türleri peyzaj alanlarını tahrip eder. Bu delici böcekler çok hızlı yumurtlama ve çoğalma eğilimi gösterir. Açık alan ilaçlama sistemimiz ile peyzaj alanlarınızı koruma altına alalım.  

Zararlı böcekler için mükemmel yaşama alanları büyümüş ağaç ve otlardır. Bahçe ve peyzaj bakımını ihmal etmeyin. Açık alanlarda bulunan yaşama ortamları için ilaçlama hizmeti alın. SOS Danışmanlık firması olarak bölgeye ve kişiye göre özel haşere mücadele planı oluşturuyoruz. Böcek ilaçlama firmalarından destek almanız kendi yapacağınız yanlış işlemlerden daha korumacı olacağını bilmelisiniz.

Whatsapp
Engin Dursun
Engin Dursun
Merhaba ?
Size nasıl yardımcı olabiliriz?