Açık Alan Virüs Dezenfeksiyonu

Açık Alan Virüs Dezenfeksiyonu
03.01.2021
284

Açık Alan Virüs Dezenfeksiyonu

Virüs ilaçlama uygulamaları ülkemizde halen dezenfeksiyon uygulamaları altında yapılan özel olarak isimlendirilmemiş uygulamalardır. Ancak özellikle 2019 Aralık ayı itibari ile Çin’de baş gösteren korona virüs salgını sebebi ile yerleşim alanlarında açık alan virüs dezenfeksiyonu için bu uygulamalar ismi ile talep edilmeye başlanmıştır. Bilinmesi gereken asıl nokta ise virüs ilaçlama ve virüs dezenfeksiyon hizmetinin ve uygulamalarının özel bir işlem olduğu bakteri ve diğer mikroorganizma dezenfeksiyon uygulamalarından bazı farklar ile ayrıldığıdır. İlk farklılık kullanılan dezenfektanların içeriği ve kullanım şekillerinden kaynaklıdır. Ayrıca açık alan virüs dezenfeksiyonu uygulaması da bir böcek ilaçlama uygulaması değildir. Bu açık alan virüs dezenfeksiyon ilaçlamaları dezenfeksiyon uygulaması yapma yetki ve sertifikasyonuna sahip çevre sağlığı firmalarınca yapılabilmektedir. Açık alan virüs dezenfeksiyonu uygulaması taleplerinizde firmamızdan destek alabilirsiniz.

Açık Alan Korona Dezenfeksiyonu

Açık alan korona dezenfeksiyonu taleplerinin nedeni olan Korono virüsü aslı olarak bir virüs ailesine verilen bir isimdir. Salgına neden olan virüs Dünya Sağlık Örgütü tarafından Covid-19 olarak adlandırılmıştır. Bu aileye üyesi virüsler de SARS, Mers-Cov ismi ile daha önce de insanlar arasında salgınlara sebep olmuşlardır. Korono virüsü de önceki selefleri gibi üst solunum yollarını etkileyen bir virüstür. Özellikle üst solunum yolunda tahribata yol açan zatürreye sebep olması nedeni ile çocuklar, yaşlılar ve bağışıklık sistemi düşük olan insanlarda ölüm oranı artmaktadır.

Yaşam alanlarında da uzun süre canlı kalan bu tip virüsler ile temas halinde ellerden ağıza ve buruna oradan akciğerlere geçtiklerinden yaşam alanlarının sterilizasyonu ve açık alan dezenfeksiyonu hayati önem kazanmıştır. Bu virüsten korunma yolları arasında ilk sırada hijyen ve dezenfeksiyon önlemleri gelir. Daha sonra bağışıklık sistemini güçlü tutma ve bol su içme önemlidir. Bol su içmek ağıza ulaşmış virüsleri mideye yönlendirerek akciğerlere ulaşmasını engellediği için önemlidir. Bu virüsler mide asidi tarafından yok edilir. Dış mekanlarda, toplu yaşam alanlarında açık alan dezenfeksiyonu hız kazanmış ve her gün olmazsa olmaz haline gelmiş durumdadır.

Açık Alan Dezenfeksiyon

Talep dengesini korumak için SOS Danışmanlık firması açık alan dezenfeksiyonu için gerekli çalışmalarını yaparak sağlıklı olarak dezenfekte çalışmaları yapmaktadır. Dezenfeksiyon işlemi kesinlikle yeterlilik belgeleri olan profesyonel bireyler tarafından yapılmalıdır. Otobüsler, duraklar, parklar, bahçeler, açık alan dezenfeksiyonu yapılması gereken alanlardır. Özel mülk sahipleri bahçeli eviniz var ise bahçe ilaçlamaları aksatılmamalı ve bahçe dezenfeksiyon hizmeti de almalısınız.

Açık Alan Dezenfekte Çalışması

Açık alan dezenfekte çalışması profesyonel kurumlardan yardım alarak yapılmalıdır. Bakteri, virüs, mayt gibi canlı türleri aynı dezenfektan ürünleri ile yok edilemez. Bakterileri öldüren bazı dezenfektanlar virüsleri öldürmeye bilir. Bu sebeple yüzey temizliğinde kullanacağınız dezenfektanlarda virüs öldürme özelliğinin bulunup bulunmadığına dikkat edin. Çamaşır suyu, klor gibi dezenfektanlar hem virüslere hem bakterilere etkili olmalarına rağmen kullanımları insan sağlığına da zarar verebilir. Ayrıca havadaki virüsler içinde etkili olamazlar. Havadaki virüsleri de temizlemek için hidrojen peroksit içeren virüs dezenfektanları kullanmak esastır. Yüzey temizliğinde kalıcı anti-viral uygulamalar da kullanılan dezenfektanlar insan sağlığına olumsuz etkileri yüzünden tercih edilmemelidir. Dezenfektanlar yüzeylerde anti-mikrobiyal etkinliği bir nebze engellese de insanlarda kansere sebep olması sebebi ile tehlikelidirler. Açık alan virüs ilaçlaması ve açık alan virüs dezenfeksiyonu uygulamalarında da dikkat edilecek en önemli nokta dezenfektanların elektrikli ULV cihazı ile atılması gerekliliğidir. Bu cihazlar dezenfektanları iyonize ederek havaya buhar şeklinde atar. Bu havadaki ve yüzeydeki virüslerle daha etkin olarak mücadele sağlar. Yine ULV cihazlarını kullanırken de özellikle yapılmaması gerekenlerde vardır. Virüs ve bakteri için yapılacak ilaçlama uygulamalarında bu cihazlardan daha önce asla insektisit atılmamış olmalıdır. İnsektisitler ile virüs dezenfektanları birleştiğinde hem etkinlik azalmakta hem insan sağlığına zararlı bileşenler ortaya çıkabilmektedir.

Açık Alan Dezenfeksiyon

SOS Danışmanlık firmamızın bünyesinde bulunan dezenfeksiyon işlemleri için çalışan ekiplerimiz sağlık bakanlığı onaylı dezenfektan ürünleri, dezenfekte cihazları ve ilaçlama yetki belgeleri ile açık alan, işletme, okul, kamu, özel, evlerde ve ihtiyaç duyulan tüm alanlarda dezenfeksiyon işlemi yapmaktadır. Açık alan virüs dezenfeksiyonu için firmamızı gönül rahatlığı ile tercih edebilir kaliteli hizmeti uygun açık alan virüs dezenfeksiyonu fiyatları ile alabilirsiniz.

Whatsapp
Engin Dursun
Engin Dursun
Merhaba ?
Size nasıl yardımcı olabiliriz?