Böcek İlaçlama Yöntemleri – Garantili Böcek İlaçlama

Böcek İlaçlama Yöntemleri – Garantili Böcek İlaçlama
27.07.2021
144

Böcek ilaçlama yöntemleri teknoloji yenilikleri ile birleştirilerek garantili sonuçlar elde edilir. Böcek ilaçlama yöntemleri arasında tercih yapmak profesyonel ekiplerimizin uzmanlık alanıdır. Alanında deneyimli ekiplerimiz gerekli keşif çalışmalarını yaptıktan sonra ilaçlama yöntemi tercihi yapmaktadır.

SOS Danışmanlık Çevre Sağlığı ve Hizmetleri firmamızda yapılan tüm işlemler firmamız tarafından garantilidir. En yeni ve etkili ilaçlama yöntemlerini uygulayarak müşterilerimizin memnuniyetlerini garanti ediyoruz. Sağlık Bakanlığı tarafından onay ve gerekli tüm izinlerimiz bulunmaktadır. Gönül rahatlığı ile firmamızı tercih edebilir, aklınıza takılan tüm soruları bizlere iletebilirsiniz.

Böcek İlaçlama Yöntemleri Nelerdir?

Böcek ilaçlama yöntemleri nelerdir? Böcek ilaçlama yöntemi nasıl seçilir? Müşterilerimizin en sık sorduğu sorular arasındadır. İlaçlama yöntemleri seçimini firmamızın uzman ekipleri böcek yoğunluğu, böcek türü ve alan büyüklüğüne göre belirlemektedir. Böcek ilaçlama yöntemleri;

  • Kokulu ilaçlama
  • Kokusuz ilaçlama
  • Jel ilaçlama
  • Kemirgen ilaçlama

Kokulu İlaçlama Yöntemi

Kokulu ilaçlama yöntemi haşerelerin yoğun olduğu bölgelerde sık kullanılan yöntemdir. Likit halde püskürtülerek uygulanan işlemdir. Yumurta ile çoğalan haşerelerin yoğun olduğu bölgelerde oldukça etkilidir. Dişi ergin böcek türleri ölseler bile yumurta bırakabilirler. Bu nedenle yoğun haşere alanlarında etkili ilaçlama yapılması önem taşır.

Kokulu İlaçlama Nasıl Yapılır?

Kokulu ilaçlama nasıl yapılır? Uzman ekipler tarafından yapılan kokulu ilaçlama bilinçli ve kontrollü olarak yapılır. Böcek türü tespiti yapıldıktan sonra böcek ilaçlama yöntemleri tercihi yapılır ve ilaçlama hazırlıkları başlar.

Böcek İlaçlama Yöntemleri
Kokulu Böcek İlaçlama Yöntemleri

Kokulu ilaçlar oldukça keskin okuya sahiptir. Ortamda bulunan zarar görebilecek gıda ürünleri tamamen ortamdan uzaklaştırılır. Kokulu ilaçlama yapılacak alanda 5 saat boyunca giriş yapılmamalıdır. Ekipler koruyucu maske, eldiven, tulum, sperling gibi koruyucu ürünlerini giymelidir.

Böcek alanları, yuvaları tespiti yapılır ve ilaçlama yapılır. Böceklerin tekrar girişini önlemek için gerekli önlemler alınır. İlaçlama sonrasında ortam 2 saat boyunca havalandırılmalıdır.

Kokulu ve diğer ilaçlama yöntemleri için tercih edilen böcek ilaçlama firması Sağlık Bakanlığı onaylı izin ve belgelere sahip olmalıdır. Firma seçiminde bu ayrıntıya dikkat etmeniz önerilir.

Kokusuz İlaçlama Yöntemi

Kokusuz ilaçlama yöntemi, ilaçlama sırasında ortamın terk edilmesine gerek yoktur. Bu ilaçlar Sağlık Bakanlığı onaylıdır ve insan sağlığı üzerinde olumsuz etkisi yoktur. Kokusuz ilaçlamalar sadece haşereler üzerinde etkilidir.  

Kokusuz ilaçlar su ile hazırlanır. Buharlaşma ve şişleme yöntemi kullanılarak uygulanır. Bu ilaçlama yönteminde de yine gıdalar ilaçlardan uzak tutulmalıdır. Firmamız ekipleri bu konuda gerekli hassasiyeti göstererek yapılması gerekenlerle ilgili detaylı bilgi vermektedir.

Jel ilaçlama Yöntemi

Jel ilaçlama; jel ilacından yiyen böcekler yuvasına geri döner ve orada ölür. Diğer böcekler bu böcekleri yiyerek sırayla ölmeye başlar. Jel ilaç uygulaması böcek türü ve biyolojisine göre uygulanan ilaçlama yöntemidir.

Jel ilaçlama yöntemi;

  • Kokusuzdur.
  • Evden ayrılmanıza gerek yoktur.
  • Evcil hayvanlara zarar vermez. Çevre ve insan sağlığına zararlı değildir.
  • İlaçlama öncesi veya sonrası için hazırlık yapmaya gerek yoktur.

Kemirgen İlaçlama Yöntemi

Ürkütücü ve rahatsız edici kemirgenler için özel ilaçlama teknikleri kullanılır. Kemirgen ilaçlama için kokulu ilaçlama yöntemi uygulanabilir. Kokulu ilaçlar kemirgenlerin oksijensiz kalmasını sağlar ve sinir sistemini bozar. Bazı durumlarda yemleme istasyonları, kapan sistemi ve yapışkan metotları da kullanılabilir.

Böcek İlaçlama Yöntemleri Bilinçsiz Olarak Uygulamayın!!!

Kemirgenler tüm eşyalara zarar veren ve birçok hastalığı evinize taşıyan haşerelerdir. Bireysel kemirgen mücadelesi yapmak sonuç almanızı engeller. Yaşam alanınızda kullanacağınız fare zehirleme yöntemleri daha büyük zararlara neden olabilir. Özellikle fare yemleri gibi ürünler zamanla kurtlanır ve farklı haşereleri meydana getirebilir. Kemirgen ve tüm haşere türleri için profesyonel destek almanız en doğru seçenektir. Bu nedenle profesyonel böcek ilaçlama hizmetleri alarak uygun böcek ilaçlama yöntemi uygulamanız tavsiye edilir.

Böcek İlaçlama Yöntemleri
Böcek İlaçlama Yöntemleri

Böcek ilaçlama yöntemleri sadece bilir kişi tarafından uygulanması gerekir. Özellikle küçük çocuklu evlerde zararlı kimyasalların bilinçsiz şekilde kullanılması oldukça yanlış bir davranıştır. Sos Danışmanlık ve Çevre Sağlığı Hizmetleri haşere ilaçlama ve haşere kontrol alanında üstün başarılara imza atmış bir firmadır. Sağlığınızı ve bütçenizi korumak için en etkili böcek ilaçlama yöntemleri kullanan firmamızı gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz. Teknolojik ve modern böcek ilaçlama yöntemleri hakkında detaylı bilgi almak için hemen bizi arayın. 7/24 sizlerden gelen çağrıları cevaplıyor ve uygun böcek ilaçlama yöntemleri fiyatları ile servis veriyoruz.

Whatsapp
Engin Dursun
Engin Dursun
Merhaba ?
Size nasıl yardımcı olabiliriz?