Corona Virüs Önlemleri ve Dezenfeksiyonun Önemi

Corona Virüs Önlemleri ve Dezenfeksiyonun Önemi
11.10.2021
168

Corona virüs önlemleri kapsamında bir dize tedbir toplu yaşam alanlarında uygulanması zor ama bir o kadar da gereklidir. Tüm dünyanın gündeminde bulunan Corona salgını için tüm dünya alarm halinde. Sos Danışmanlık ve Çevre Sağlığı Hizmetleri sunan firmamız her dönemde olduğu gibi Corona salgını için mücadele kapsamında dezenfeksiyon çalışmalarına hız kazandırmıştır. Toplu yaşam alanları başta olmak üzere tüm mekanlarda açık veya kapalı alanlarda Corona virüs önlemleri konusunda öz verili çalışmalar yapmaktayız.

Corona Virüsü Nedir?

Büyük ve kapsamlı bir salgına neden olan Corona virüsü Dünya Sağlık Örgütü tarafından COVİD-19 olarak isimlendirilmiştir. Geçmişte Sars, Mers-Cov virüslerinin günümüzdeki hali COVİD-19 olmuştur.

Corona virüsü, eski familyası gibi üst solunum yollarını etkileyen bir virüstür. Yarasa canlısında olduğu bilinen Corona yarasalardan insanlara geçtiği iddia edilmektedir. Aslında uzun yıllardır varlığı bilinen Corona için antiviraller geliştirilmemiş ve günümüzde ölümcül salgın hastalık olarak karşımıza çıkmıştır. Özellikle üst solunum yolunda ağır tahribata yol açarak zatürreye sebebiyet vermektedir. Risk gurunda daha çok yaşlılar, kronik hastalığı bulunanlar, bağışıklık sistemi düşük olan bireyler bulunmaktadır.

Corona Virüs Önlemleri
Corona Virüs Önlemleri

Corona Virüs Önlemleri

Corona virüs önlemleri kapsamında Sağlık Bakanlığı emri ile üst seviyede hijyen politikası uygulanmaktadır. Hijyen ve dezenfeksiyon kuralları her alanda üst seviyede uygulanarak Corona virüse karşı korunma metotları geliştirilmiştir.

Toplu yaşam alanlarında ve dış mekanlarda maske, mesafe kuralları şart kılınmıştır. Peki sadece ve maske kullanmak Corona virüsüne karşı tam koruma sağlıyor mu? Tabi ki sadece maske ve mesafe kuralı tek başına bir önlem değil. Temizlik, hijyen ve dezenfeksiyon uygulamaları da bu şartlara eklenmelidir. Böcek, virüs ve haşere ilaçlaması firmamız Corona virüsüne karşı uzman ekipleri ile mücadele etmektedir. Toplu yaşam alanları, iş yerleri, cafeler, fabrikalar günümüzün bir çoğunluğunun geçtiği mekanlardır. Bu mekanlarda güvenle yaşayabilmek için Corona virüs önlemleri alınmalıdır.

Corona Virüs Önlemleri
Corona Virüs Önlemleri

Corona Virüs Önlemleri için Dezenfeksiyon Yapılmalıdır!!

Sadece maske ve mesafe kuralları tek başına yeterli değildir. Mekanlarda kullanılan tüm ürünlerin dezenfekte edilmesi, açık ve kapalı alanların dezenfeksiyon çalışmaları ile hijyenik hale getirilmesi Corona önlemleri kapsamında yer almaktadır. Sos Danışmanlık ve Çevre Sağlığı Hizmetleri sunan firmamız Corona Virüsü dezenfeksiyonu çalışmalarını Sağlık Bakanlığının onayı ile yapmaktadır. Uzman ekiplerimizle insan sağlığını korumak ve salgınla mücadelede en ön sıralarda yerimizi alıyoruz.

İş yerleri, evler, fabrikalar, lokantalar, okul ve kreşler, oteller, villalar vb. birçok alanda Corona dezenfeksiyon hizmetleri sunuyoruz. Dezenfekte edilmiş mekanlarda güvenle bulunabilir; maske ve mesafe kurallarına uyarak kendinizi koruyabilirsiniz.

Corona Virüsü Dezenfeksiyonu Kimler Yapabilir?

Dezenfeksiyon uygulamaları bilir kişiler tarafından yapılması uygundur. Sos Danışmanlık ve Çevre Sağlığı Hizmetleri firmamız temizlik, haşere ilaçlama, virüs ilaçlama hizmetleri konusunda her daim yanınızda. Yaşam alanlarınıza sağlıklı metotlarla ilaçlama ve dezenfekte çalışmaları yapılmaktadır. Bireysel ilaçlama veya dezenfekte uygulaması sağlığınız için tehlike arz eder. İlaç kullanımı gerçekleştirildiği için yanlış yapılacak işlem hayati sonuçlara neden olabilir. Belli kurallar ve doğru uygulama yöntemleri ile dezenfeksiyon çalışmaları yapıyoruz.

Açık Alanda Dezenfeksiyon Gerekli Mi?

Açık alanlarda yapılan dezenfeksiyon uygulaması farklı metotlarla yapılır. Açık alanlarda bulunan statlar, cafeler, restaurantlar, düğün salonları, okul bahçe ve kreşler gibi alanlarda dezenfeksiyon işlemi yapılmalıdır. Kapalı alanlara göre farklı açık alan dezenfeksiyon yöntemi kullanılır. Bu sayede açık alanlarda dokunduğunuz her nesne steril olacak ve güvenle kullanabileceksiniz.

El Dezenfeksiyonu Corona’ dan Korur Mu?

El dezenfeksiyonları doğru kullanıldığı zaman koruyucu bir önlem olabilir. Ellerinizi yıkayamayacağınız durumlarda el dezenfeksiyonu kullanarak kendinizi koruyabilirsiniz. Ancak el dezenfektanlarını aşırı ve bilinçsiz kullanmak cildinize zarar verebilir. Bu nedenle el dezenfeksiyonu sadece gerekli durumlarda yapılmalıdır. Corona virüs önlemleri için en önemli detay temizliktir. Eğer imkan varsa dezenfektan kullanımından önce ellerinizi sabunla yıkamanız önerilir.

Corona Virüs Önlemleri
El Dezenfeksiyonu

Uzmanlar Corona virüsü önlemleri konusunda öncelikle ellerin normal sabunla sık sık temizlenmesi gerektiğini belirtiyor. Bunun haricinde Corona Dezenfeksiyon için Sos Danışmanlık ve Çevre Sağlığı Hizmetleri firmamız bünyesinde hijyen ve temizlik hizmetlerinden uygun fiyatlarla yararlanabilirsiniz. Corona virüsü önlemleri kapsamında temizlik, maske, mesafe, dezenfeksiyon kurallarına dikkat ederek COVİD-19 virüsünden korunabilirsiniz. Bağışıklık sisteminizin güçlü kalması da Corona için alabileceğiniz en önemli önlemler arasında yer alır.  

Whatsapp
Engin Dursun
Engin Dursun
Merhaba ?
Size nasıl yardımcı olabiliriz?