Dezenfeksiyon – Dezenfektasyon Hizmetleri

Dezenfeksiyon – Dezenfektasyon Hizmetleri
02.11.2021
511

Dezenfeksiyon, dezenfektasyon hizmetleri, dezenfekte çalışmaları, hızlı ve ekonomik çözümlerle sunulur. Ev, bahçe, ofis, otel, hastane, fabrika, pastane gibi mekanlarda dezenfeksiyon hizmetleri verilmektedir. %100 dezenfeksiyon çalışmaları uzman ekiplerimizle verilmektedir. Sağlık Bakanlığı onaylı böcek ilaçlama, haşere kontrol, dezenfeksiyon çalışmaları için Sos Danışmanlık ve Çevre Sağlığı Hizmetleri firmamızla iletişime geçebilirsiniz.

Dezenfeksiyon Nedir?

Dezenfeksiyon, gözle görülmeyen zararlı mikroorganizmaları yaşam alanlarımızdan yok etmek, etkisiz hale getirmek için yapılan çalışmaların tümüdür. Dezenfeksiyon işlemi sık kullanılan alanlarda mutlaka düzenli olarak yapılmalıdır. Dezenfeksiyon çalışmaları hayati önem taşıyan malzemeler için de ameliyat ürünleri vs. yapılan bir işlemdir. Dezenfeksiyon çalışmaları mutlaka bilir kişiler tarafından yapılmalıdır. Sos Danışmanlık ve Çevre Sağlığı Hizmetleri sunan firmamızın uzman ekipleri profesyonel dezenfeksiyon çalışmaları yapmaktadır. Firmamızla iletişime geçerek dezenfeksiyon hizmeti alabilirsiniz.

Dezenfeksiyon
Dezenfeksiyon Nedir?

Dezenfeksiyon İşlemi Nasıl Yapılır?

Dezenfeksiyon işlemi soğuk sisleme veya termal cihazlar kullanılarak yapılan çalışmadır. Sağlık Bakanlığı onayı ile yapılan dezenfeksiyon çalışmalarında özel dezenfektan ürünleri kullanılır. Uygulama yapan bireyler kimyasal ürünlerle temas etmemesi için mutlaka koruyucu ürünler kullanmalıdır. Bu nedenle bireysel dezenfeksiyon çalışması yapmak önerilmez. Dezenfekte edilecek alanda açık yiyecekler gibi gıda ürünleri bulunmamalıdır.

Uygulama yapacak bireyler gerekli koruyucu kıyafetleri giyerek alanda derinlemesine dezenfekte çalışmaları yapar. Uygulama esnasında tüm alan yüzeyleri dezenfekte edilir ve ortamdaki zararlı mikroorganizmalar yok edilir.

Dezenfeksiyon İşlemi Ne İşe Yarar?

Sos Danışmanlık ve Çevre Sağlığı Hizmetleri sunan firmamız dezenfeksiyon çalışmaları ile 7/24 hizmet vermektedir. İnsan sağlığını korumak için dezenfeksiyon işlemi gereklidir. Dezenfeksiyon işlemi özellikle toplu yaşam alanlarında hayati önem taşımaktadır. Salgın hastalıkların önlenmesi için hijyenik ortam oluşturulmalıdır. Temizlik ve hijyen kurallarının yanı sıra dezenfekte çalışmaları da yapılması tavsiye edilmektedir.

Dezenfeksiyon İşlemi Nelere Yapılmalıdır?

Dezenfeksiyon işleminin uygulandığı alanlar insan sağlığı için güvenilirdir. Özellikle sağlık ve hizmet sektöründe daha sık yapılan dezenfeksiyon çalışmaları hayati önem taşımaktadır. Hastanelerde steril olması gereken alanlarda ihmalkar davranılması ölümle sonuçlanır. Bu nedenle görünmeyen mikroorganizmaların hassas çalışmalarla ortamdan yok edilmelidir.

Dezenfeksiyon
Dezenfeksiyon

Son günlerde tüm dünyayı etkisi altına alan COVİD-19 virüsü nedeniyle dezenfeksiyonun önemi daha da artmıştır. Toplu yaşam alanlarında daha sık dezenfeksiyon yapılmalı ve hijyene dikkat edilmesi önemlidir. Evlerde, fabrikalarda, pastanelerde, okullarda vb. ortak yaşam alanlarında dezenfeksiyon çalışmaları mutlaka düzenli olarak yapılmalıdır.

Dezenfeksiyon hizmetleri alanları;

  • Toplu taşıma araçları
  • Nakliye araçları
  • Uçaklar, gemiler
  • Otel, pansiyon, villa ve evler
  • Cafeler, restaurantlar, lokantalar
  • Okul ve kreşler
  • Ofisler, alışveriş merkezleri, büyük küçük işletmeler.

İstanbul Dezenfeksiyon Hizmetleri

Alan veya mekan fark etmeksizin bakteri oluşumuna müsait tüm yapılarda İstanbul dezenfeksiyon hizmetleri Sos Danışmanlık ve Çevre Sağlığı Hizmetleri firmamız tarafından sunulmaktadır. İstanbul dezenfeksiyon hizmetleri sunan firmamızla iletişime geçerek hem kaliteli hem de uygun fiyatlarla hizmet alabilirsiniz.

Dezenfeksiyon, kelime anlamının karşılığı olarak ortamda yaşayan zararlı mikroorganizmaların yok edilmesi demektir. Mikrop ve bakteriler hayati tehlike taşıyan zararlı canlılardır. Salgın hastalıkların başlıca sebepler arasında yer alan bu canlılar için önlem almalı hijyen ve temizlik koşulları eksiksiz sağlanmalıdır. Oldukça geniş çalışma alanlarımız ile haftanın her günü dezenfeksiyon, ilaçlama hizmetleri sunuyoruz. Yaşam alanlarınızın her daim sağlıklı ve hijyenik kalması için firmamızla iletişime geçebilirsiniz.

Dezenfeksiyon Hizmeti Veren Kurumlar

Dezenfeksiyon çalışmaları mutlaka yetkili firma ve bilir kişiler tarafından yapılmalıdır. Bu alanda yetkili olmayan kurumlar tarafından hizmet almak önce sağlığınız açısından doğru değildir. İstanbul böcek ilaçlama, İstanbul dezenfeksiyon hizmetleri sunan firma arayışı içindeyseniz doğru adrestesiniz. Temizlik ve hijyen konusunda üstün başarılara imza atmış firmamıza dilediğiniz zaman ulaşabilir, uygun fiyat garantisi ile hizmet alabilirsiniz.

Özellikle son günlerde ölümcül salgın Corona Virüsü için kurumsal firmamızdan temizlik hizmetleri alabilirsiniz. Yaşam alanlarınızı güvenle kullanabilmek, sağlığınızı ön planda tutarak yaşam süreçlerine adapte olabilmek için önce yaşam alanlarınızda güvende hissetmelisiniz. Haşere kontrol, böcek ilaçlama, dezenfeksiyon, temizlik hizmetlerini firmamız güvencesiyle satın alabilirsiniz.

Profesyonel temizlik ve hijyen ürünleri kullanıyoruz. Sağlık Bakanlığı onaylı firmamız sağlığınızı koruma altına almak için hassas çalışmalar yapar. Tam anlamıyla hijyenik yaşam alanlarına sahip olmak istiyorsanız özellikle toplu yaşam alanlarında düzenli olarak dezenfeksiyon çalışmaları yapılmalıdır. Uzman ekibimiz hijyen ve temizlik konusunda eğitimli ve deneyimli bireyler olarak hizmet veriyor. Sizlerde profesyonel dezenfeksiyon hizmeti almak için hemen arayın.

Whatsapp
Engin Dursun
Engin Dursun
Merhaba ?
Size nasıl yardımcı olabiliriz?