Dezenfeksiyon ve Böcek İlaçlama

Dezenfeksiyon ve Böcek İlaçlama
07.10.2020
309

Dezenfeksiyon ve Böcek İlaçlama

Gözle görülmeyen virüs, bakteri, mantar gibi canlıların ortamdan uzaklaştırılma işlemine dezenfeksiyon denir. Yaşam alanlarının her sahasında rutin olarak yapılan temizlik işlemi haline gelmiştir. COVİD-19 salgını nedeniyle büyük ya da küçük mekanların hepsinde yaygın olarak dezenfeksiyon işlemi uygulanmaktadır. Makine harici insanların günlük kullandıkları dezenfeksiyona dezenfektan denir. Dezenfektanlar el temizliği ve yaşam alanlarının günlük temizliğinde kullanılır. Koltuk, cam, kapı kolu, prizler, yüzeyler gibi aktif kullanılan bölgelerde dezenfektan ürünü kullanılmaktadır.

Dezenfeksiyon İşlemi Nasıl Uygulanır?

Dezenfeksiyon işlemi soğuk sisleme veya termal cihazlar kullanılarak yapılır. İlaçlama işlemini profesyonel kişilerin yapması uygundur. Bilinçsiz yapılan uygulamalar istenmeyen durumlara sebep olabilir.

Toplu Yaşam Alanı Dezenfeksiyonu

SOS danışmanlık böcek ilaçlama firması ilaçlama konusunda belge ve yetkinliğe sahiptir. Tüm ilaçlama işlemleriniz için 7/24 bizlere ulaşıp teknik destek hizmeti alabilirsiniz.

Dezenfeksiyon ve Böcek İlaçlama Hangi Alanlara yapılır?

Böcek ilaçlama tüm yaşam alanlarında uygulanırken dezenfeksiyon işlemleri daha çok toplu yaşam alanlarında yapılır. Okullar, hastaneler, toplu ulaşım araçları, oteller gibi işletmelerde, kalabalık mekan ve caddelerde yapılması uygundur. Hareketliliğin fazla olduğu ortamlar görünmeyen mikroorganizmalardan arındırılmalıdır.

Böcek ilaçlama ise toplu yaşam alanlarında özellikle yeşil alanlarda görülen ölümcül kene haşeratı için çevre ilaçlaması yapılmalıdır. Özellikle bahçeli işletmelerin kene riskine karşı ilaçlama işlemini yaptırması gerekmektedir.

Yeşil Alan Kene İlaçlaması

Bilindiği üzere kene sokmaları en tehlikeli vaka olarak karşımıza çıkar. Yeşil alanlarda bitki yoğunluğunun fazla olduğu alanlarda yaşamını sürdürürler. Memelilerin kanlarıyla beslenirler. Oldukça tehlikeli ve ölümcül hayvanlardır. Sadece kan emerek değil ayrıca bulaşıcı hastalık taşıma riski de taşırlar. Genel olarak hayvanlar üzerinde parazit olarak yaşadıkları için hayvanlardan aldıkları hastalığı insanlara aktarma özelliği de taşırlar. Yani keneler çok küçük canlılardır ama öldürme yetisi oldukça gelişmiştir.

Kene

Yeşil alan kapsamlı bir işletmeniz ya da eviniz varsa bu alanların düzenli olarak ilaçlatmanız önerilir. Ev, işyeri, okul, kurum ya da kuruluşlar her türlü mekanlar için böcek ilaçlama hizmetimiz vardır. Tüm alanlara hitap edebilen donanım ve ekipmanlarımız ile sadece evinizi ya da işyerinizi değil, bulunabileceğiniz tüm mekanlara temizlik hizmeti sunuyoruz. Temiz çevre sağlıklı yaşam…

Whatsapp
Engin Dursun
Engin Dursun
Merhaba ?
Size nasıl yardımcı olabiliriz?