Evinizdeki Küçük Misafirler, Böcek İstilası

Evinizdeki Küçük Misafirler, Böcek İstilası
16.10.2020
462

Evinizdeki Küçük Misafirler, Böcek İstilası

Evlerimiz en güvenli yaşam alanlarımızdır. Güvenli evlerimizde hiç beklemediğimiz zamanlarda küçük misafirleri görebiliriz. Evet bazılarımızın çok korktuğu hatta çok tiksindiği böcek ve böcek türlerinden bahsediyoruz.

Evlerde bulunan gıdalar ve böceklerin yaşama şartını sağlayan imkanlar böcekleri evlerinize çeker. Dolayısıyla böceklerin üremesi ve çoğalması kaçınılmaz olur.

Böcekler dayanıklılığı ve ortama kolay uyum sağlama özellikleriyle evlerinizde çok rahat bir yaşam sürebilirler. Yerleştikleri alanda hızla çoğalır ve önlem alınmazsa böcek istilası başlamış olur. Evinizin durumunun eski ya da yeni olması bu böcek istilasını engellemez. Yani eski ya da yeni evlerde görülme olasılığı hemen hemen aynıdır.

Böceklerin Üremesi

Böcekler, yumurta yardımıyla ürer. Yumurtalar yavruların teker teker ya da birçoğu bir arada olacak şekilde yumurtlanır. Yumurta çatlama olayı bazı böceklerde hemen bazılarında ise gün sayısı kadar beklenir. Yumurtlama işleminden sonra hemen açılan yumurtaya canlı doğum denir. Gün sayıları böcek türlerine göre farklılık gösterir. Bazı böcek türleri ise embriyo gelişimi yapar.

Evde Böcek

Evde Böcek Gördüm Ne Yapmalıyım?

Evde böcek gördüm ne yapmalıyım diye uzun uzun düşünmeyin. İlk etapta bir iki adet gördüğünüz böcekler önlem alınmazsa böcek istilasına başlar. Doğal yapısı gereği hızla çoğalır ve yayılır.

İlaçlama işlemi için ilk olarak evdeki böcek türü belirlenmelidir. Belirlenen böcek türüne göre böcek ilaçlama yöntemi seçilir. Bu işlem profesyonel ekibimiz tarafından saatler içinde başarı ile sonuçlandırılır.

Profesyonel yardım almanız böcek istilasının önüne geçmek için önemli bir adımdır. Erken teşhis ve önlem işlerin daha karmaşık hale gelmesini engelleyecektir.

Neden Böcek İlaçlama Yaptırmalıyım?

Evinizde yaşayan küçük misafirlerinizin bir an önce ortamdan uzaklaştırılması gerekir. Sağlık ve görüntü açısından oldukça rahatsız edici bir durumdur.

Evinizde kendi yöntemlerinizle böcekleri yok edemezsiniz. Kesin ve garantili böcek ilaçlama sonucu için uzman yardımına ihtiyacınız var. İlaçlama yöntemlerini bilmeyen kişilerin kullanması doğru değildir.

İnsan ısırma ya da zarar verme gibi bir durum söz konusu olmasa da pis alanlarda gezindiklerinden dolayı bulaşıcı hastalık taşıma riski çok fazladır. Özellikle küçük çocuk ya da bebek olan evlerde böcek istilası riski en aza indirilmelidir.

Emekleme dönemindeki bebekler en büyük risk gurubundadır. Bebeklerin bu böcekleri yeme ihtimali de vardır. Evinizin, ailenizin sağlığı ve hijyeni için tespit ettiğiniz böcekleri geç kalmadan yok etmelisiniz.

SOS danışmanlık böcek ilaçlama birimimiz ile iletişime geçip en uygun fiyat ve yüksek kaliteli böcek ilaçlama hizmeti alabilirsiniz. Evinizdeki küçük misafirlerden zahmetsizce kurtulun…

Whatsapp
Engin Dursun
Engin Dursun
Merhaba ?
Size nasıl yardımcı olabiliriz?