Fabrika İlaçlama – Fabrika İlaçlama Nedir ve Neden Yapılır?

Fabrika İlaçlama – Fabrika İlaçlama Nedir ve Neden Yapılır?
19.10.2021
283

Fabrika ilaçlama, fabrika sektöründe bulunan tüm işletmelerde uygulanan işlemlerdir. Fabrikalar, haşerelerin en çok sevdiği yaşam alanları arasında yer alır. En çok böcek istilaları fabrikalarda görülür. Bunun sebebi fabrikaların genelde şehirden uzak, yeşil ve ormanlık alanlarda konumlandırılması ve fabrika atıklarının böcekler için ilgi çekici olmasıdır. Fabrikalarda üretilen ürün çeşitliliği böceklerin yaşamını sürdürmesi için ideal ürünlerdir. Bu nedenle böcekler daha çok fabrikaları sever ve buralarda ürer, hızla çoğalır, istila eder.

Fabrika ortamında böceklerin olması hem görünüm açısından hem de çalışanların ve halk sağlığı açısından hoş olmayan bir durumdur. Özellikle gıda fabrikalarında böceklerin dolaşması tüm bireylerin sağlığını tehdit eder. Eğer böcek mücadelesi yapılmazsa böceklerin tüm alanlara yayılması, fabrika ürünlerine zarar vermesi kaçınılmaz bir son olur. Uzman desteği alınarak fabrika ilaçlama yapılması olumsuz hastalıkların önüne geçer ve hijyenik çalışma alanları sağlar.

Fabrika İlaçlamanın Önemi

Fabrikalar, farklı türden ürünler üreten çalışma alanlarıdır. Gıda, plastik, kumaş, metal gibi tüm ürünlerin üretimi fabrikalarda yapılmaktadır. Özellikle gıda üretimi yapılan fabrikalarda böcek ve böcek türleri çok sık karşılaşılan sorunlardır. Böcekler üretilen gıda ürünleri üzerinde dolaşarak ürünlerin bozulmasına veya insanlara hastalık bulaşmasına neden olur.

Fabrika İlaçlama
Fabrika İlaçlama Önemi

Önemsenmeyen ve ilaçlama yapılamayan fabrikalar hijyenden uzak, halk sağlığını tehdit eden bir kurum olacaktır. Bu olumsuzlukların yaşanmaması ve en önemlisi sağlığımızı korumak için fabrika ilaçlaması düzenli olarak belirli aralıklarla yapılması gereken bir işlemdir. Kurumunuzun denetlemelerde sorun yaşamaması ve maddi kayıplara neden olmamak için böceklere karşı önlem almalısınız.

Fabrika İlaçlama Nasıl Yapılır?

Fabrika ilaçlama uzman ekipler tarafından düzenli olarak yapılması gereken çalışmalardır. İlaçlama için farklı yöntem ve teknikler uygulanır. İlk olarak böcek türü ve yoğunluğu alanında uzman olan bireyler tarafından belirlenir. Uygulanan ilaçlama yöntemi böcek türüne göre uygun ilaçlar olmalıdır. Sos Danışmanlık ve Çevre Sağlığı Hizmetleri firmamız bu konuda hassas çalışmalar yaparak böcek türünü belirler ve böcek türüne uygun ilaçlama yöntemi tercihi yapar.

Fabrikalarda görülen böceklerle mücadele kullanılan ilaçlar katı ya da toz halinde kullanılabilir. Böcek yoğunluğuna göre tüm fabrika veya belli başlı alanlarda ilaçlama da yapılabilir. Fabrikaların yemekhane bölümler detaylıca ilaçlanması gereken en önemli alanlardır. Çünkü fabrikanızı ziyaret eden böcekler en çok yemekhane bölümünde yoğunlaşır. Kesin sonuç almak için fabrikanın tüm bölümleri detaylıca böceklerden temizlenmelidir ve fabrika böcek ilaçlama işleminin düzenli olarak yapılması gerekir.

Fabrika Böcek İlaçlama Fiyatları Ne Kadar?

Fabrika böcek ilaçlama işleminde tercih edilen firmanın önemi büyüktür. Firma referansları böcek ilaçlama şirketleri seçimi konusunda yol gösterici olabilir. Kurumsal böcek ilaçlama firmaları genel olarak uygun böcek ilaçlama fiyatları uygulaması yapmaktadır. Firmamız fabrika ilaçlama fiyatları konusunda ekonomik ve kolay ödeme seçenekleri sunar. Fabrikanızın düzenli olarak ilaçlanması için böcek ilaçlama anlaşması yapabilir bu sayede daha uygun fiyatlardan yararlanabilirsiniz.

Fabrika İlaçlama Yöntemleri Nelerdir? Fabrika İlaçlama Yöntemi Nasıl Tercih Edilir?

Fabrika ilaçlama için farklı yöntem ve metotlar kullanılır. Kokulu, kokusuz, jel ilaçlama fabrikaları ilaçlamak için kullanılan tekniklerdir. Bu yöntemlerden en uygun olanı tercih etmek uzman ilaçlama ekiplerimizin görevidir. Profesyonel böcek ilaçlaması hizmeti alarak en uygun ilaçlama yöntemini seçmiş olacaksınız. Böceklerin yoğunluğuna göre seçilen ilaçlama tekniği hakkında ekiplerimiz ilaçlama öncesinde sizlere detaylı bilgi verecektir.

Fabrika İlaçlama
Fabrika İlaçlama Yöntemleri

Günümüzün çoğu çalışma alanlarında geçer. Çalışma alanlarının temiz ve hijyenik olması sağlık için önemlidir. Çalışanlarınızın, kendinizin ve en önemlisi hizmet verdiğiniz halkın sağlığını korumak için düzenli olarak fabrika böcek ilaçlaması yapmalısınız. Unutmayın ki fabrika ilaçlaması maddi kayıp değil aksine maddi ve manevi kayıpların önüne geçecektir. Çünkü zararlı canlılar çalışanlarınıza zarar verebileceği gibi ürünlerinize de ciddi zararlar verecektir. Bu nedenle üretim çalışmalarının yapıldığı fabrikaları ilaçlama konusunda duyarlı olmanız gerekir.   

Fabrikalarda bulunan atık maddeler haşereler için mükemmel yaşam kaynağıdır. Kemirgenler, haşereler, böcekler, zararlı böcekler fabrika ürünlerine rahatça ulaşabilir ve belli bir süre sonra istilaya başlar. Böcek türüne uygun böcek ilaçlaması hizmeti alarak firmanızı istenmeyen canlılardan koruyabilirsiniz. Ayrıca belli aralıklarla yapılan denetlemeleri başarılı olarak geçebilirsiniz. Sos Danışmanlık ve Çevre Sağlığı Hizmetleri sunan firmamızdan 7/24 fabrika ilaçlama, böcek ilaçlama, fabrika dezenfeksiyonu gibi hizmetleri uygun fiyatlarla alabilirsiniz.

Whatsapp
Engin Dursun
Engin Dursun
Merhaba ?
Size nasıl yardımcı olabiliriz?