Fare İlaçlama Nedir? Fare İlaçlama Önemi

Fare İlaçlama Nedir? Fare İlaçlama Önemi
28.07.2021
306

Fare ilaçlama kemirgenlere karşı bir mücadele işlemidir. Fareler, insan sağlığını olumsuz etkileyen canlılardır. Aynı zamanda fare istilasından kurtulmak yani farelerle mücadele etmek zor bir işlemdir. Farelerle mücadelede en etkili yöntem profesyonel kemirgen mücadelesi desteği almaktır. Sos Danışmanlık ve Çevre Sağlığı Hizmetleri firmamız kemirgen ilaçlama konusunda sizlere gerekli desteği vermektedir. %100 garantili kemirgen mücadelesi çalışmaları için firmamızla iletişime geçebilirsiniz.

Fare Nedir? – Fare Ekolojisi Nedir?

Canlılar ekosisteminde yer alan fareler yeryüzünün en rahatsız edici canlılarından birisidir. Binlerce çeşit fare türü bulunmaktadır. Farelerin genel özelliği eşyalara zarar vermek insanlara bulaşıcı hastalık taşımaktadır. Özellikle lağım fareleri gider ve kanalizasyon borularında gezinirler. Bu durumda birçok verem, tifo, sıtma vb. bulaşıcı hastalıkları beraberinde getirir. Başka çeşit fareler çöplerde, pis alanlarda fazlasıyla görülür. Evlerimize giren bu canlılar çocuklarımız başta olmak üzere tüm aile fertlerinin sağlığını olumsuz etkiler.

Fare İlaçlama
Fare İlaçlama Nedir?

Farelerin en belirgin özellikleri hızlı ve sık çoğalmalarıdır. Yetişkin fareler tür farketmeksizin 7-8 kere yavrulayabilir. Bu yavrulamadan en az 6 yavru dünyaya getirir. Ortalama 4 ayda yavru fareler yetişkin hale gelir. Yaşam alanlarına yerleşen bir fare çok kısa sürede çoğalır ve istilaya neden olur. Bir farenin bile yaşam ortamında dayanılmaz iken koloni oluşumunu düşünmek bile istemeyiz.

Farelerle Nasıl Mücadele Edilir? En Etkili Fare Mücadelesi

Farelerle mücadele etmek için insan oğlunun geliştirdiği birçok yöntem bulunmaktadır. Fare kapanı, fare zehri, fare yapışkanları gibi pek çok yöntem bulunmaktadır. Eskiden günümüze halk arasında en sık fare kapanı yöntemi uygulanmaktadır. Ancak bunlar fareler için caydırıcı yöntemler değildir.

Fareler en çok kalabalık ve pis ortamları sever. Bu nedenle yaşam alanlarında özellikle tuvalet giderleri için kapak kullanabilirsiniz. Çöp biriktirmemek, ev içi ve dışında düzenli olarak temizlik yapılması bu canlıları uzak tutabilir.

Ancak hiçbir bireysel mücadele kemirgenlerle mücadele için yeterli değildir. Fareler inatçı canlılardır. Farelerle etkin ve kalıcı olarak mücadele etmek için fare ilaçlama hizmeti almalısınız. Fareleri avlamak için kullanacağınız tüm yöntemler var olan canlıları yok edecektir. Ancak hızla üreyen ve çoğalan bu canlılar tekrar tekrar davetsiz misafir olarak yeniden gelecektir. Bu nedenle profesyonel fare ilaçlama hizmeti almalısınız.

Fare İlaçlama Nasıl Yapılır?

Fare türüne göre fare ilaçlama yöntem ve teknikleri mevcuttur. Teknolojinin gelişmesi ile en etkili ve kalıcı çözümler teknolojik olarak üretilir. Sağlık Bakanlığı onaylı kemirgen ilaçlama hizmetlerimiz insan sağlığını koruma iç güdüsü ile yapılmaktadır. Fare ilaçlama yöntemleri arasında fare türüne göre kullanılan;

Kokusuz ilaçlama

Kokulu ilaçlama

Sıvı ilaçlama

İstasyon ilaçlama

Jel ilaçlama metotları kullanılır.

Fare ilaçlama işlemi başlamadan önce keşif çalışmaları yapılır. Görülen fare türünün beslenme alışkanlığı, yerleşim yeri ve sayısı tespit edilir. Bu işlemler uzman ekiplerimiz için oldukça basit uygulamalardır. Tüm bu kriterler göz önünde bulundurularak fare ilaçlama yöntemi büyük bir titizlik ve hassas çalışmalar ile uygulanır. İlaçlama öncesi ve sonrası için yapmanız gerekenleri profesyonel ekiplerimiz detaylıca size aktaracaktır. İşlem sırasında zarar görebilecek tüm detaylar ortamdan uzaklaştırılır. İlaçlama bittikten sonra da ekiplerimiz belirli gün takipte kalacaktır. Eviniz kemirgenlerden tamamen temizlenene kadar kontrol altında tutulur.

Garantili Fare İlaçlama

Garantili fare ilaçlama kurumsal firmamız tarafından sunulan bir hizmettir. Garantili ilaçlama demek yaşam alanınızda haşereler tamamen yok olması demektir. Profesyonel fare ilaçlama şirketi olarak yaptığımız tüm çalışmalar için garanti veriyoruz. Müşteri memnuniyeti odaklı çalışarak yaşam alanlarınızı tüm haşerelere karşı koruma altına alıyoruz.

Fare İlaçlama
Garantili Fare İlaçlama

Kaliteli hizmetin adresi Sos Danışmanlık ve Çevre Sağlığı Hizmetleri firmasıdır. Uygun hizmet fiyatları sunan firmamız A’ dan Z’ ye tüm kurallara uygun olarak çalışmalar yapmaktadır. Yapılan fare ilaçlama işleminden sonra uygun olan süre boyunca ekiplerimiz takipte kalacaktır.

Fareler önlem alınmazsa hızla çoğalır ve istenmeyen durumlara yol açabilir. Bu nedenle erkenden önlem alarak profesyonel fare ilaçlama hizmeti almanız önerilmektedir. Sos Danışmanlık ve Çevre Sağlığı Hizmetleri firmamızın kemirgen kontrolü hizmetlerinden faydalanabilir kaliteli ve uygun fiyatlı ve çeşitli böcek ilaçlama yöntemleri ile kaliteli hizmet alabilirsiniz. Firmamızla iletişime geçerek detaylı fare ilaçlama hizmeti bilgisi alabilirsiniz. 7/24 destek hattımız her daim sizlere hizmet vermektedir. Uzman ekiplerimiz sizlerden gelen çağrıları memnuniyetle çözümleyecektir.

Whatsapp
Engin Dursun
Engin Dursun
Merhaba ?
Size nasıl yardımcı olabiliriz?