Gaziosmanpaşa Böcek İlaçlama

Evler bizlerin temel yaşam alanlarımızdır. Bu birincil alanda yapılacak olan ilaçlama işlemi direkt olarak yaşam kalitesini artıracaktır zira haşereler pis ve hastalık taşıyıcı özellikte canlılardır. İnsan vücuduna ve ev içerisindeki eşyalarınıza zarar verebilecek türden pek çok haşere evinizi istila edebilir.Bu nedenle düzenli olarak böcek ilaçlama işlemini yaptırmayı ihmal etmemelisiniz Özellikle içinde bulunduğumuz ve alışmaya çalıştığımız bu yeni süreçte, pandemi sürecinde, hijyen en çok dikkate aldığımız ve titizlik gösterdiğimiz konuların başında yer almaktadır. Yapılan işlem %100 etkili ve garantilidir. Kullanılan ilaçlar ise Sağlık Bakanlığı ve Dünya Sağlık Örgütü (WHO) tarafından onaylanmıştır.

Ev İlaçlama İçin En Uygun Mevsim Hangisidir ?

Haşerelerden kurtulmak için ilaçlama yapılan zaman oldukça önemlidir. Yumurtalarını bırakmadan önce ilaçlama işlemi yapılmalıdır. İstanbul böcek ilaçlama için en uygun zaman bahar mevsimine girmeden hemen önce ya da yaz mevsiminin sonuna doğru olacaktır. Standart bölgeler için belirtilen zamanlarda sene de iki kez yapılan ilaçlamalar olumlu sonuç verecektir. Ancak haşerelerin bol bulunduğu doğayla iç içe olan kritik bölgelerin yıl içinden daha fazla ilaçlanmasında fayda var. Bahçeli bir eve sahipseniz bahçe ilaçlamaları çok mühimdir. Yapılan ilaçlamalar yaz mevsimini sineklerden azad olmuş şekilde geçirmenizi sağlayacaktır. Dilediğiniz taktirde yılın herhangi bir zamanı da ilaçlama yapabilirsiniz. Özellikle yeni taşınılan evlere girmeden önce ve çocukların bulunduğu ortamları ilaçlanması daha iyi olacaktır. Sadece evleriniz için değil evlerinize yakın park bahçe gibi alanların ilaçlanmasını için Sosyal  Danışmanlık ve Çevre Sağlığı Hizmetlerinden yardım alabilirsiniz.

Ev İlaçlaması Sırasında Yapılması Gerekenler

İlçalama yapılırken kullanılan kimyasallar insan sağlığını tehlikeye sokabileceğinden dolayı açıkta gıda maddesi bulundurulmamalıdır, çocukların oyuncakları ortadan kaldırılmalıdır, evcil hayvanınız varsa eğer yemlik suluk gibi ilaç nüfuz ettiğinde tehlike oluşturabilecek malzemeleri ortadan kaldırmalısınız. Akvaryum varsa zeri örtmelisiniz. İlaçlamadan sonra değil ilaçlama öncesinde temizlik yapmalısınız. İlaçlama yapılan alanda tespit ettiğiniz haşere türlerini personele bildirmelisiniz.

Gaziosmanpaşa Böcek İlaçlama
Gaziosmanpaşa Böcek İlaçlama

İlaçlama Sonrasında Yapılması Gerekenler

İlaçlama işlemi bittikten sonra en az bir saat hiçbir şeye dokunmamanız önerilir. Bu sürenin ardından yarım saat kadar ilaçlanan ortamı havalandırdıktan sonra  normal yaşantıya geri dönmenizde sakınca yoktur. Yemek masası mutfak bankosu gibi alanlarda ince temizlikler yapmanızda fayda vardır. Gaziosmanpaşa böcek ilaçlama başlığı altında aramalar yaparak ilaçlama hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.

Whatsapp
Engin Dursun
Engin Dursun
Merhaba ?
Size nasıl yardımcı olabiliriz?