Gümüş (Gümüşcün) Böceği

Gümüş (Gümüşcün) Böceği
14.10.2020
1.345

Gümüş Böceği

Gümüş (gümüşçün) böceği zararsız böcek türüdür. Beyaz ile grimsi arası ya da mavi-gümüş rengine sahiptir.12-19 mm uzunluğunda, arka tarafında adet uzun kıllar bulunur. Birçok ortamda yaşayabilirler. Genelde kitaplar, ölü cilt hücreleri ve nişastalı maddelerle beslenirler.

Gümüş böceği ilaçlama yaz aylarında sıklıkla yaptığımız ilaçlama çeşididir. Gümüş böceği istilası için yüzeysel ilaçlama ya da kendi yöntemleriniz sonuç vermez. Bu haşereler için gümüş böceği ilaçlama ekipleri ile çalışmanız gerekir. 

Gümüş Böceği Yaşam Alanı

Gümüşcün Yaşam Alanları

Nemli, karanlık ve rutubetli alanlar gümüş böceğinin yaşama alanlarıdır. Genellikle ev içinde mutfak, banyo, süpürgelik, parke aralıkları, havalandırma boşlukları gibi alanlarda yaşar. Yumuşak yapılı ve küçük boyutlu olduğu için kolayca gizlenebilir. Fırın, pastane veya lokantalarda mutfakta ve nemli olan alanlara kolaylıkla gelebilir. Önlem alınmazsa hızla çoğalır ve tüm işletmeye yayılır.

Gümüş böceği üremesi diğer böceklere oranla daha hızlı ürer ve sayısı daha fazladır.  Bir günde 20 ila 100 adet yumurta bırakabilirler. Gümüş böceği istilasında yumurtlama dönemi önemlidir. Evlerinizde kullandığınız elektrikli süpürge yumurtlama alanlarını yok etmek için en ideal yöntemdir.

Gümüş Böceği Zararlımı?

Gümüş böceği insanları ısırmaz. Beslenme zinciri insanlar değildir. Ancak nemli ve pis ortamlarda gezindiklerinden dolayı hastalık bulaştırma riskleri fazladır. Poşet, naylon, kitap gibi ürünlere zarar verirler. Her evde bulunan tahıl türü yiyeceklerle beslenir ve içinde dolaşıp yiyecekleri kirletir. Sağlık açısından risk oluşturur.

Gümüş Böceği İlaçlama

Gümüş Böceği İlaçlama

Fabrikalar, atölyeler, mobilya dükkanı, lokanta, fırın, pastane, kütüphane gibi işletmelerde görülme olasılığı daha fazladır. İş yerinde özellikle yemek alanlarında görülmesi müşteriler açısından hoş karşılanmaz. Ayrıca işletme denetlemesinde büyük sorunlara sebep olabilir. Tatsız durumların yaşanmaması için önlem alınmalıdır.

Gümüşçün ilaçlaması profesyonel destek gerektirir. Firmamızdan 7/24 destek hattıyla gümüş böceği ilaçlama hizmeti alabilirsiniz. Belirli zaman diliminde görülen gümüş böceği istilası için bireysel önlem alınması yeterli değildir.

Üreme boyutuna göre sayıları gümüş böceği istilası devasa boyutlar alabilir. Gümüş böceği ilaçlama hizmetimiz ile bu haşerelerden zahmetsizce kurtulabilirsiniz.

Whatsapp
Engin Dursun
Engin Dursun
Merhaba ?
Size nasıl yardımcı olabiliriz?