Haşere İlaçlama ve Haşerelerin Biyo-Ekolojileri

Haşere İlaçlama ve Haşerelerin Biyo-Ekolojileri
06.07.2021
224

Haşere ilaçlama sektörü yaşam alanlarında bulunan istenmeyen canlılardan kurtulmak için yapılan çalışmaların tümüdür. Haşere türleri, kemirgenler ve diğer zararlı canlılar haşere ilaçlama yöntemleri ile yok edilmektedir. Firmamız haftanın 7 günü haşere ilaçlama hizmeti vererek, haşere kontrol çalışmaları sağlar. Böcek ilaçlama için kullanılan yöntemler mekan ve böcek türüne göre değişiklik gösterir. Zararlı canlıları yok etmek için kullandığımız tüm yöntemler onaylı ve insan sağlığını ön planda tutularak yapılan işlemlerdir.

Haşere İlaçlama ve Haşere Nedir?

Böcek familyasının genel adıdır. Uçan veya karada yaşayan haşereler insan sağlığını tehdit eder. Birçok hastalıklar bu böceklerin taşıdığı mikroorganizmalar nedeniyle bulaşır. Haşerelere örnek olarak;

Haşere İlaçlama
 • Karınca
 • Bit
 • Hamam böceği
 • Tahtakurusu
 • Pire
 • Sinek
 • Sivrisinek
 • Akrep
 • Gümüşçün

Haşere Biyolojisi

Eskiden günümüze haşereler insan sağlığını olumsuz etkilediği bilinmektedir. Sıtma, veba gibi hastalıklar haşereler yoluyla bulaşmış ve milyonlarca insan hayatını kaybetmiştir. Haşerelerin ortak özelliği hızlı çoğalmasıdır. Her ortama kolayca ayak uydurabilir ve önlem alınmazsa hızla çoğalır. Bu nedenle haşerelerle profesyonel olarak mücadele etmek önemlidir.

Ülkemizde bilinçsiz olarak kullanılan birçok haşere yok etme yöntemleri uygulanır. Ancak haşere mücadelesi halk sağlığını doğrudan etkileyen önemli bir çalışmadır. Kurumsal firmalardan profesyonel haşere ilaçlama desteği almak en doğru yöntem olacaktır.  

Haşereler Nasıl Beslenir?

Haşereler kanla beslenen canlı türleridir. Kanla beslendikleri için bulaşıcı hastalıklara ve birçok alerjik reaksiyonlara neden olur. Haşere ilaçlama konusunda önlem alınmazsa tüm bulaş hastalıkları tehlikesi oluşabilir. Sağlığınızı tehdit eden haşerelerden kalıcı olarak kurtulmak için SOS Danışmanlık Çevre Sağlığı Hizmetleri firmamızdan destek alabilirsiniz.

Haşereler sıcak ve nemli yaşam alanlarında yaşar. Böceklerin en önemli özellikleri hızla üremesidir. Sıcak ve nemli alanların ilaçlanması için titiz ve profesyonel çalışma yapmak gerekir. Haşere ve yaşam alanı türüne göre uygun ilacın seçilmesi, ilaçlama yapan ekiplerin alanında uzman olması, ilaçlama firması kurumsallığı ve gerekli yasal belgelerin bulunması önemli detaylardır.

Haşere İlaçlama
Haşere İlaçlama Besinleri
Haşereler Evlerimize Nasıl Girerler? Hangi Yolları Tercih Eder?

Haşereler oldukça zeki canlılardır. Toplu halde yaşarlar ve hızla çoğalırlar. Yaşam alanlarında yuva kurmaları oldukça basittir. Haşerelerin evlerimize taşınmasındaki en büyük etken açlıktır. Haşereler evlerimize aç kaldığı için gelir ve özellikle nemli havalarda kendisine en uygun yaşam alanını seçer. Yaşam alanlarında yuvalanan böcekler hızla üreyerek çoğalır ve böcek istilasına neden olur. Haşereler evlerimize çeşitli yollarla girebilir.

 • Çatı veya baca deliklerinden
 • Ahşap yapılı evlerde tahta aralarından
 • Dışarıdan eve getirilen nesnelerden
 • Temiz olmayan yaşam alanlarına kolayca girebilir
 • Evcil hayvanlardan
 • Lavabo, pis su atık borularından, cam, pencere aralıklarından kolayca evimize girer.

Haşerat Zararları Nelerdir?

Haşerelerin zararları insan sağlığını olumsuz etkiler. Birçok alanda dolaşan böcekler insan derisi ile temasta bünyesinde barındırdığı bulaşıcı hastalıkları yayabilir. Başta alerji, cilt deri rahatsızlığı, bronşit, astım, nefes darlığı gibi solunum yolu rahatsızlıkları sebebidir. Özellikle küçük çocukların bulunduğu yaşam alanlarında çocuklarımız için büyük riskler taşır.

Haşere İlaçlama
Haşere İlaçlama

Evde Haşere İlaçlama Yapılır Mı?

Haşere ve haşere türleriyle bireysel olarak mücadele etmek yanlış bir seçimdir. Hem sağlığınızı olumsuz etkiler hem de zaman kaybına neden olacaktır. Yaşam alanlarında oluşan haşerelerden kalıcı olarak kurtulmak istiyorsanız kurumsal firmamızı tercih edebilir, tüm alanları % garantili haşere ilaçlama çalışmaları yaptırabilirsiniz. Böcek ilaçlama firması seçimi yapmadan önce SOS Danışmanlık firmamızın çalışmaları ve haşere ilaçlama fiyatları değerlendirebilirsiniz.

Haşerelerle mücadele yöntemleri firmalara göre değişiklik gösterse de profesyonel ilaçlama yapan firmalar teknoloji imkanlarını kullanır. Bu teknolojik yöntemler; jel ilaçlama, sıvı ilaçlama, kokulu ve kokusuz ilaçlama, fare istasyonları yöntemleridir. Firmamız böcek ilaçlama konusunda uzman ve deneyimli ekipleri hizmet vermektedir. Sizlerde temiz yaşam alanlarına sahip olmak için yapmanız gereken tek şey firmamızı aramak. Haşerelerin hızla çoğalmasını önlemek için acil haşere ilaçlama hizmeti almalısınız.   

Whatsapp
Engin Dursun
Engin Dursun
Merhaba ?
Size nasıl yardımcı olabiliriz?