Haşere Kontrolü ve Haşere Önleme İpuçları

Haşere Kontrolü ve Haşere Önleme İpuçları
23.07.2021
292

Haşere kontrolü nasıl yapılır? Yaşam alanlarınızda haşere önleme ipuçları nelerdir? Evinizde veya çalışma alanlarınızda oluşan böceklerden nasıl kurtuluruz? Evde doğal yöntemlerle böcek ilaçlama yapılır mı?

Haşere kontrolü için aklına takılan tüm soruları firmamız ekiplerimizden destek alarak cevaplayabilirsiniz. Hamam böceği, sinekler, örümcek, karınca, mayt, kertenkele, fare vb. böcek türlerinden kurtulmak için kurumsal SOS Danışmanlık Çevre Sağlığı Hizmetleri firmamızdan kesin ve kalıcı olarak hizmet alabilirsiniz. Böcekleri engellemek için ufak önlemler alarak yaşam alanlarınızı koruyabilir ve böceklerden tamamen kurtulabilirsiniz. Sağlığınız için zararlı haşereler yaşam alanlarınızdan tamamen uzaklaştırılmalıdır.

Sivrisinek Kontrolü Nasıl Yapılır?

Sivrisinekler oldukça can yakıcı ve sinir bozucu canlılardır. Özellikle yaz aylarında istila yaparak gece uykularınızın bozulmasına neden olur. Sivrisinekler sadece can sıkıcı değil aynı zamanda ölümcül hastalıkların taşıyıcısıdır. Pis alanlarda gezinirler ve insan sağlığına zararlı olan birçok mikroorganizmayı taşır. Sivrisineklerden kurtulmak için iki tür ilaçlama metodu bulur.

Haşere Kontrol
Haşere Kontrol

Larva Mücadelesi: pis ve temiz suların ilaçlanması larva dönemindeki sivrisineklerin yok edilmesi için etkili bir yöntemdir.

Uçkun Mücadelesi: yaşam alanlarına saldıran sivrisineklerin kurumsal firmamız tarafından etkili ilaçlama yöntemleri kullanılarak yok edilmesidir.

Sivrisineklerin yaşam alanlarına girişini önlemek için;

Yağmur oluklarının her zaman temiz tutulması

Uzun süre su birikintilerini engelleyin

Evlerde tütsü, lavanta gibi bitkiler bulundurabilirsiniz

Pencere ve kapı girişlerinde perdeleme sistemleri kullanabilirsiniz

Lavabo ve gider atıklarının temiz tutulması gibi önlemler sivrisinekler için aydırıcı özelliklere sahiptir.

Kemirgen Girişleri Nasıl Engellenir?

Kemirgenler en zararlı haşere türleri arasında yer alır. Son derece zeki olan bu canlılar yaşam alanlarına pek çok farklı yollarla ulaşabilir. Haşere kontrolü sağlamak için bu girişlerin bulunup önlem alınması gerekir.

Profesyonel kemirgen kontrol hizmeti almak en etkili yöntemdir. Başka bir çare kemirgen istasyonları kurmak da kemirgenleri yakalamanıza kolaylık sağlar. Yapışkanlar, fare zehirleri, yemleme istasyonları gibi yöntemler fareleri yakalamanıza yardımcı olur. Ancak etkili fare kontrolü için kemirgen girişlerinin kapatılması gerekir.

Örümceklerle Mücadele Nasıl Yapılır?

Özellikle bayanlar ve çocuklar örümceklerden korkar. Hem görüntü hem de sağlık açısından hoş olmayan örümcekler yaşam alanlarınıza kolayca giriş yapabilir. Evinizdeki örümcekler için İstanbul böcek ilaçlama şirketleri arasında öncü olan firmamızdan destek alabilirsiniz. Örümceklerle kendi başınıza mücadele etmek kolay bir işlem değildir. Üstelik her yöntem örümcekler için başarısız olacaktır. Ağır kimyasal kullanmak örümcekler üzerinde etkili olsa bile sizlere zarar verebilir. Ekiplerimiz örümcek keşif çalışmaları yaparak örümcek giriş alanları için önlem alınmasını önerecek ve kalıcı olarak böcek ilaçlama hizmeti verecektir.

Karasinek Mücadelesi Nasıl Yapılır?

Karasinekler pis ve kirli ortamlarda dolaşarak çeşitli hastalıkları taşır. Bu nedenle karasineklerin yaşam alanlarımıza girmesini engellemeliyiz. Ortamda oluşan yemek artıkları, çürük meyve ve sebzeleri, kirli ortamları temizlemeli ve karasineklerin oluşumunu engellemeliyiz. Karasineklerden korunmanın en etkili yolu kirli ortamları yok etmektir. Karasinekleri uzaklaştırmak için;

Yaşam alanlarını temiz tutmalı

Her zaman kapalı çöp kutusu ürünleri kullanmalı

Karasinek kontrol ürünlerini tercih etmeli

Açıkta yemek ve sebze bırakmamalısınız.

Evlerde Haşerelerden Korunma Yolları

Evinize haşere girişlerini önlemenin en iyi yollarından biri temiz ve sağlıklı alanlar oluşturmaktadır. Çatlak, delik, aralıklı duvar, cam, pencere, kapı, çatı gibi giriş yerlerinin kapatılması haşerelere karşı önleyici olabilir. Uçan haşereler için cam ve kapılarda perdeleme sistemi kullanabilirsiniz. Karınca, örümcek veya diğer haşereler için doğal yöntemler tercih edebilirsiniz. Ancak en etkili ve kalıcı yöntemler için profesyonel haşere ilaçlama desteği almanız önerilir.

Haşere Kontrol
Haşere Kontrol

Haşere Kontrolü ve Haşere İlaçlama Önemi

Haşereleri kontrol altında tutmak için etkili böcek ilaçlama hizmeti alabilirsiniz. SOS Danışmanlık ve Çevre Sağlığı Hizmetleri sunan firmamız haşere kontrol alanında deneyimli ekipler ile hizmet verir. Tüm yaşam alanlarının ilaçlanması ve hijyenik yaşam alanı oluşturmak için firmamızın uygun fiyatlı hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Kaliteden ödün vermeyen firmamız bütçenizi önemser ve uygun böcek ilaçlama fiyatları sunar. 7/24 böcek ilaçlama hizmeti almak için hemen arayın.

Haşere ilaçlama uzman ekip ve kaliteli ilaçlar ile yapılır. Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı çalışmalarımız sizlerin ve sevdiklerinizin sağlığını korur. Güvenle sizlere sunduğumuz hizmetlerden yararlanabilir ve haşerelerden kalıcı olarak kurtulabilirsiniz. İletişim numaralarımızdan bizlere ulaşarak haşere kontrol hizmeti alabilirsiniz.  

Whatsapp
Engin Dursun
Engin Dursun
Merhaba ?
Size nasıl yardımcı olabiliriz?