İşyeri Dezenfeksiyonu

İşyeri Dezenfeksiyonu
03.01.2021
262

İşyeri Dezenfeksiyonu

Yoğun iş hayatında zamanımızın çoğu kapalı, havalandırması yetersiz, taze hava girişi olmayan çalışma alanlarında geçmektedir. Birçok çalışanın bir arada olduğu işyerleri, mikroorganizmaların en kolay çoğalabildiği ve bulaşabildiği alanlardır. Havaya yayılan virüsler, solunum yoluyla, el temasıyla veya havalandırma cihazlarının yardımıyla işyerinde ki diğer kişilere bulaşır. Bu virüsler üst solunum yolu enfeksiyonları, grip, nezle, soğuk algınlığı, sinüzit, bademcik iltihabı, dış kulak iltihabı, bronşit hatta ölümcül zatürreye bile neden olabilen hastalıklara sebebiyet vermektedir. Mikroplar bulaştıkları insanlarda belirli bir kuluçka dönemini geçirdikten sonra etkili olmaktadır. Mikrop bulaşmış kişiler farkına varmadan virüsleri birçok yere taşırlar ve dolayısıyla iş arkadaşları, aileleri başta olmak üzere temas ettikleri herkes risk altına girer. Salgın hastalıklar bulaşmadan yaşam ve çalışma alanlarımızı dezenfekte ederek enfeksiyon risklerini azaltabiliriz. İşyeri dezenfeksiyonu hizmetleri alarak çalışma ortamınızı sağlıklı hale getirebilirsiniz.

Dezenfeksiyon

Türkiye’de de her yıl yüzbinlerce vatandaşımızın gribe yakalanması yüksek ilaç ve hastane harcamalarını gerektirmekte, işyerlerinde iş gücü ve dolayısı ile üretim kaybı nedeniyle büyük ekonomik kayıplar meydana gelmektedir. İşyerlerine hastalık nedeniyle gelemeyen kişi sayısı arttıkça bu durum şirketler için maddi kayıplar ve işgücü kayıpları meydana getirmektedir. Yapılan uluslararası araştırmalarda gösterilmiştir ki kış mevsiminde işe gelinmeyen günlerin %31’inden, bütün yıl boyunca işe devamsızlığın ise %10-12’sinden grip sorumludur. Hal böyle olunca işyeri dezenfeksiyonu en doğru seçenek olacaktır. İş kayıplarını önleme için, sizlerin ve çalışanlarınızın sağlığı için işyeri dezenfeksiyonu çalışmasını ertelemeden yaptırın.

Dezenfeksiyon

İşyeri Dezenfeksiyonu Temizliği

Özelikle işyerleri ve virüslerin en çok bulaştığı ortak kullanım alanlarının sürekli temiz tutulması günümüzde çok önem taşımaktadır. Virüse karşı koruma ve dezenfektasyon için tekstil ve sert yüzeyler için hızlandırılmış hidrojen peroksit teknolojisine (AHP) sahip temizleyici ve dezenfektanlar kullanmaktayız. Bunlar bakteri, maya, mantar, virüs vb. Norovirus, Poliovirus, Adenovirus, HIV, Hepatit B, HepatitC, MRSA, VRE, Influenza, mikrobakteri ve kuş gribine neden olan hastalık yapan mikroorganizmalara karşı etkilidir, boya ve parfüm içermemekle birlikte tekstil dahil pek çok yüzeyde kullanılabilir. Bulaşıcı hastalık tehdidi altındaki, temizlik ve işyeri dezenfeksiyon ihtiyacı olan her alanda kullanılır. Hastaneler, uzun süreli bakım tesisleri, eczaneler, oteller, okullar, devlet kurumları, küçük veya büyük işyerleri ve ticari ofisler. Tıbbi kullanım için ise ameliyathaneler, yoğun bakımlar, yeni doğan üniteleri, dental cerrahi, kuvözler, laboratuvarlar, medikal yüzeyler ve tıbbi cihazların temizlik ve dezenfeksiyonunda kullanılır.

Dezenfektan bireylerin kullanabildiği uygunlukta üretilen çeşitleri toplum arasında yaygın olarak kullanılmaktadır. Ancak bütün dezenfektan ürünlerinin herkes kullanamaz. Dezenfeksiyon işlemi için kullanılan dezenfektanlar arasında sadece profesyonel kişilerin kullanabildiği ürünler mevcuttur. Bunun sebebi işyeri dezenfeksiyonu tam anlamıyla ve mekanda bulunan bakteri ve virüsleri tamamen yok etmek amaçlı kullanılmasıdır. Üst düzey dezenfektan kullanımı için temizlik şirketleri hizmet vermektedir. SOS Danışmanlık temizlik şirketimiz bu şirketlerden birisidir. İşyeri dezenfeksiyonu hizmeti vererek çalışma ortamınızı sağlıklı ve güvenilir hale getiriyoruz.

Asansör Dezenfeksiyonu

İşyeri Dezenfeksiyonu Hizmetleri

İşyeri dezenfeksiyonu hizmetleri genel olarak ortam sisleme ve buharlama yöntemlerinin yanı sıra telefon, faks, klavye, masa üzeri, çöp kova hijyeni, kapı kolları, kapılar, yatay yuvalanma yüzeyleri, her türlü el girmeyen yüzeyler, banyo wc armatürleri vs. işyeri dezenfekte çalışması SOS Danışmanlık şirketimiz tarafından manuel olarak tek tek dezenfekte edilmektedir. SOS Danışmanlık dezenfeksiyon ve temizlik firması  olarak işyeri temizliğinin yanı sıra işyeri dezenfektanlı temizlik hizmetini de beraberinde yürütmektedir. Bu hizmetlerimizde dikkat ettiğimiz konu dezenfeksiyon ve temizliğin bir bütün olduğudur. İşletmelerde temizlik ve dezenfeksiyon farklı şeylerdir. Tek başına dezenfektan temizlik malzemeleri kalabalık yerlerde hijyeni sağlamak için yeterli değildir. Virüs ve bakterilerden kurtulmak için iş yerini yüksek düzey dezenfektanlar ve dezenfeksiyon makinesi ile dezenfekte etmek gerekir.

İşyerinizi sadece temizlemekle kalmayın. SOS Danışmanlık işyeri dezenfeksiyonu ile yaşam alanlarınızda bulunan tüm mikrobiyal tehditlere son verin. Geleneksel, toksin içeren temizlik malzemeleri soluduğunuz havaya uçucu organik bileşenler zararlı gazlar katar. Bu ürünlerin solunması zehirlidir ve cildinize ve solunum sisteminize ciddi zararlar verir. Bakteri virüslerin en zorlu türleri için yetersiz kalan temizleme işlemi sonrasında dezenfeksiyon işlemi ile mikropsuz hava sahası yaratın. Çoğu geleneksel temizlik malzemeleri toksit tabaka ve kalıntı bırakır. İçerdikleri zehir yüzünden kullanımından sonra birçoğunun yüzeylerden temizlenmesi gerekir.

Whatsapp
Engin Dursun
Engin Dursun
Merhaba ?
Size nasıl yardımcı olabiliriz?