Karınca İlaçlama – En Etkili Karınca İlaçlama Yöntemi Nedir?

Karınca İlaçlama – En Etkili Karınca İlaçlama Yöntemi Nedir?
18.10.2021
1.161

Karınca ilaçlama nasıl yapılır? İlaçlamanın karıncalar üzerindeki etkisi nedir? Karınca ilaçlama için hangi firmayı tercih etmeliyim? Karınca yuvaları nasıl tespit edilir?

Karıncalar koloniler halinde yaşayan haşere türleridir. Asli görevleri yiyecek bulmak ve karınca yuvasına taşımaktır. Halk arasında çalışkan hayvanlar olarak bilinen karıncalar hemen hemen her yapıda görülür. Evlerimiz karıncalar için ideal bir besin kaynağıdır. Bu nedenle hiç beklenmedik anlarda evlerimize girer ve sürü halinde hareket ederler.

Karıncalar Ne ile Beslenir?

Karıncaların en çok sevdiği besin şekerdir. Şeker ve şekerli yiyecekleri çok sever. Yere düşen bir parça şeker tikesi karıncaların eve girmesi için yeterlidir.

Çöpler. Çöpler karıncaların besin kaynakları arasında yer almaktadır. ağzı açık bırakılan çöpler karınca yuvası için ziyafet kaynağıdır. Çöplerde biriken atıkları koloni halinde yuvalarına taşırlar.

Yemek kırıntıları. Evde, sokakta veya iş yerinde yere dökülen yemek kırıntıları karıncalar için davetiye çıkarır. Mutfakta oluşan kırıntı birikintileri karıncalar için ödül niteliği taşır. Bu nedenle karıncalar en fazla mutfak alanlarında görülür.

Nemli bölgeler. Karıncalar insanlar gibi yaşamak için su ihtiyacı hisseder. Mutfak, lavabo, banyo kenarları karıncaların su ihtiyaçlarını karşılayabilir.

Karınca İlaçlama
Karınca İlaçlama – Karınca Besin kaynakları

Karıncalardan Kurtulmak için Alabileceğiniz Basit Önlemler

Yukarıda belirttiğimiz karınca besinleri karıncaların evlerimize girme sebepleridir. Karıncaların evimize girmesini önlemek için basit önlemler alabilirsiniz.

Çöp kovalarınızı dolu halde bekletmeyin. Kapaklı çöp kovası kullanarak atıkların kokusunu önleyebilirsiniz.

Karıncalar şeker ve şekerli besinleri çok sever. Bu nedenle evlerinizde şekerli besinleri ağzı açık bırakmayınız.

Banyo, mutfak lavabolarınızın etrafını her daim kuru tutun. Karıncalar su kaynağı olarak nemli bölgeleri sever.

Yere düşen kırıntıları hemen temizleyin. Karınca besin kaynaklarını hemen ortamdan temizleyin.

Tüm bu önlemleri almanıza rağmen hala karınca haşere problemi yaşıyorsanız Sos Danışmanlık ve Çevre Sağlığı Hizmetleri sunan firmamızla iletişime geçip karınca ilaçlama hizmeti alabilirsiniz. İstanbul böcek ilaçlama firmamız 7/24 karınca ilaçlama hizmeti sunmaktadır. Karıncalar, karınca ilaçlama, karınca ilaçlama fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için firmamızı arayabilirsiniz.

Karınca İlaçlama – Karınca Kolonisi İçin Tam ve Hızlı Kontrol

Karıncalar halk arasında uğurlu, bereketli canlılar sayılsa da insan sağlığını tehdit eden canlı türleri arasında yer almaktadır. Küçük canlılar olmalarına rağmen özellikle çocuklarda ısırma eylemi gerçekleştirebilir ve can yakıcı olabilir. Ayrıca çöp gibi pis alanlarda dolaştıkları için sağlığımızı tehdit eder.

Teknolojinin gelişmesi ile haşere ilaçlama – haşere kontrol hizmetleri karıncalar üzerinde yüksek oranda etki göstermektedir. Yapılan böcek ilaçlama çalışmaları yöntem olarak farklılık gösterir. Haşere türüne uygun olarak yapılan böcek ilaçlama karıncalar üzerinde etkili olmaktadır. Karınca ilaçlama yöntemi için kurumsal bir firma desteği almakta yarar var. Firma seçiminde bu ayrımı yapabilen profesyonel ilaçlama firması tercih etmelisiniz. Sos Danışmanlık ve Çevre Sağlığı Hizmetleri sunan firmamızın uzman ekipleri tüm haşere türleri hakkında donanımlı bilgilere sahiptir. Haşere ilaçlama yöntemleri için firmamızın uzman ekipleri sizlere en doğru kararı vererek kaliteli ilaçlama hizmeti sunmaktadır.

Profesyonel Karınca İlaçlama Uygulamaları

Ev ilaçlama, otel ilaçlama, iş yeri ilaçlama vb. görüldüğü gibi basit bir işlem değildir. Piyasada birçok ilaçlama firması bulunmasına rağmen işinin ehli kurum bulmakta zorlanabilirsiniz. İstanbul böcek ilaçlama firmamız sizlere bu konuda yüksek özgüvenli, kendinden emin olarak ilaçlama hizmeti sunuyor. Kaliteli, uygun fiyatlı ve garantili böcek ilaçlama, karınca ilaçlama hizmetleri almak istiyorsanız hemen arayın.

Karınca İstilası Belirtileri – Karınca İstilası için Karınca İlaçlama

Evinizde gördüğünüz birkaç karınca istila öncesi keşif anlamına gelir. Eğer yeterli besin kaynağına ulaşmışlar ise diğer arkadaşların evinize taşınması çok yakın. Yaşam alanlarınızda karınca istilasının olup olmadığını anlamak için küçük ip uçlarını yakalayabilirsiniz. Bilinen karınca istilası belirtileri;

Canlı karınca kolonisi: birden fazla karınca görüyorsanız karınca istilası başlamış demektir. Mutfak, balkon, bahçe gibi alanlarda çok sayıda karınca görüyorsanız hemen önlem almalısınız.

Karınca İlaçlama
Karınca İlaçlama

Uzayan karınca yolları: yaşam alanlarınızda uzayan karınca yolları var ise karıncalar giriş çıkış yolunu belirlemiş ve çalışmalara başlamış demektir. Karıncaların bir çizgi gibi takip ettikleri yollarda feromon izleri bulunur. Feromon izi sayesinde karıncalar tek bir yoldan gezinebilirler.

Karınca yuvaları: karınca yuvaları küçük delikli bölgelerdir. Evinizin herhangi bir yerinde küçük bir delik buldukları anda hemen yuvalanır ve hızla çoğalırlar.

Karınca ilaçlama hizmeti almak için istila belirtilerini gözlemleyebilir, erkenden önlem alabilirsiniz. Çoğu zaman tercih edilen doğal karınca yok etme metotları karıncalar için caydırıcı olabilir. Ancak kesin çözüm sunmaz. Karınca istilası gibi durumlarda profesyonel karınca ilaçlama hizmeti almanız önerilir.

Whatsapp
Engin Dursun
Engin Dursun
Merhaba ?
Size nasıl yardımcı olabiliriz?