Korona Virüs Dezenfeksiyonu

Korona Virüs Dezenfeksiyonu
03.01.2021
245

Korona Virüs Dezenfeksiyonu

COVID-19 esas olarak solunum salgıları (tükürük, balgam vb.) ile bulaşmaktadır. Ayrıca hasta bireylerin öksürme, hapşırma yoluyla ortaya saçtıkları damlacıklarla kirlenen yüzeylere, diğer kişilerin elleri ile temas etmesi sonrasında ellerini ağız, burun veya göze götürmesi ile bulaşmaktadır. Bu nedenle el hijyeninin yanı sıra, ellerin sık temas ettiği yüzeylerin temizlik ve dezenfeksiyonu salgının kontrolü için önemlidir. Korona virüsün yayılmasını önlemenin en ucuz, kolay ve önemli yollarından biri ellerin sabun ve suyla sık sık yıkanmasıdır. İyi ve etkin temizlik ve dezenfeksiyon kişilerden, ekipmanlardan ve yüzeylerden bulaşabilecek virüslerin ortamdan uzaklaştırılmasını sağlamaktadır. Firmamız korona virüs dezenfeksiyonu işlemi gerçekleştirerek yaşam alanlarda havada asılı kalan virüsleri yok etmektir.

Korona Virüs Tedbirleri

Korona virüsten korunmanın en temel yöntemlerinden biri el temizliğine dikkat etmek. Bizlerde bunu algılamış ve benimsemiş olmalıyız ki kolonya ve dezenfektan ürünler yok satıyor. Maske konusuna hükümet el attı ve bu alanda oluşabilecek mağduriyetlere, karaborsacılara prim vermemek adına satışını yasakladı. Belki önümüzdeki günlerde dezenfektan ürünlerinin kullanımına veya satışına bir sınırlama/kısıtlama ya da düzenleme getirilmesi gerekebilir. Çünkü bilinçsiz-aşırı dezenfektan kullanımı alerjik reaksiyonlara, ellerde yaralara ve bir süre sonra ciddi sağlık sorunlarına yol açabilir. Tabi fırsatçıları da unutmamak lazım. Korona virüs tedbirleri kapsamında ilk başta temizlik ve dezenfeksiyon önemi belirlenmiştir. Kişisel temizlik, yaşam alanı temizliği ve ortak yaşam alanlarının temizliği çok fazla önemsenmeye başlamıştır. Hatta bu durumda uzman temizlik şirketleri de harekete geçerek temizlik ve korona virüs dezenfeksiyonu çalışmalarına ağırlık vermiştir. Firmamızda korona virüs dezenfeksiyonu çalışmaları yapılarak yaşam alanlarınızda %100 hijyen sağlanmaktadır.

Korona Virüs Tedbirleri

Temizlik veya korona virüs dezenfeksiyon işlemi esnasında gözler, ağız ve burun başta olmak üzere yüzümüze dokunmaktan kaçınalım. Günlük veya haftalık rutin ev temizliğimizi aksatmamaya özen gösterelim. Kapı kolu, musluk, dolap kulpu, masa, sandalye, korkuluk, mutfak, banyo, tuvalet, benzeri alan ve yüzeyleri düzenli aralıklarla dezenfekte etmeye çalışalım. Tuvalet kullanımı, öksürme, hapşırma, evcil hayvan bakımı benzeri durumlar sonrasında zararlı mikropların yayılma olasılığının yüksek olduğu ortak kullanım alanlarını dezenfekte edelim. Temizlemek istediğimiz bölge için bir dezenfektan kullanıyorsak, ürünü ilgili yüzeye uyguladığımız anda bez veya kağıt mendil ile hemen silmekten kaçınalım. Dezenfektanın mikroplara karşı işlevini yerine getirebilmesi için ne yapmamız gerektiğine dair ambalajının üzerinde yazan kullanma talimatlarını takip edelim. Virüsün havada dağılması olasılığını en aza indirmek için kirli çamaşırlarımızı silkelemekten kaçınalım. Kirlilerimizi yıkamak için çamaşır makinemizin en sıcak ayarını kullanalım ve tekrar giymeden önce tamamen kurumalarını bekleyelim. Çöplerimizi biriktirmeden, düzenli aralıklarla atalım. Temizlik işlemi bitiminde ellerimizi 20 saniye boyunca su ve sabunla yıkayalım.

Ev Dezenfeksiyonu

Son zamanlarda ortaya çıkan ve hızla yayılan korona virüs gibi zararlı mikroorganizmalar ile savaşmak için ev dezenfeksiyonu çok önemlidir. Birçok hastalığa neden olan ve insandan insana geçen virüsten korunmak ve bulaşmasını en aza indirmek için evlerin dezenfekte edilmesi zorunluluk haline gelmiştir. Bu nedenle korona virüs dezenfeksiyonu yaptırmak en doğru seçenek olacaktır. Elleri sürekli yıkamak, maske ya da eldiven takmak ile insanlar kendilerini zararlı mikroorganizmalardan korumaya çalışmaktadır. Fakat bu alınan tedbirler bir yere kadar geçerlidir ve her zaman bu şekilde yaşamak hiç de kolay değildir. Unutmayın ki, evde sadece su ve kimyasal ilaçlar ile yapılan temizlik de mikropları tamamen yok etmemektedir.

Korona Virüs Tedbirleri

Korona virüs özellikle yaşlılar, alerji problemleri olanlar, hastalar ve bağışıklığı düşük olanlar için tehlikeli olmaktadır. Bu nedenle yaşam alanlarının özellikle de evlerin dezenfekte edilmesi gerekmektedir. Çünkü uygunsuz yaşam alanları birçok hastalığa davetiye çıkarmaktadır. En iyi dezenfeksiyon firması SOS Danışmanlık hizmetleri, ev dezenfeksiyon hizmeti de vermektedir. Kullanılan dezenfektanlar ve dezenfekte işlemleri Dünya Sağlık Örgütü kurallarına ve Sağlık Bakanlığı yönetmeliklerine uygundur.

Korona virüsüne karşı dezenfektan ilaçlama uygulama hizmeti vermekteyiz. Korona virüsü dezenfeksiyonu ve korona virüs ilaçlama tarafımızdan Sağlık Bakanlığı onaylı dezenfektan ilaçlarla yapılmaktadır. Korona virüsü dezenfeksiyonu insan ve hayvan sağlığına zararı olmayan ilaçlarla yapılır ve yalnızca hastalık sebebi patojenleri yok eder. Böylece dezenfeksiyon zararlı mikroorganizmalardan kaynaklı hastalıkların oluşumunu engeller.

Dezenfektanlarımız %100 doğal olması ve toksik olmaması nedeniyle her alanda korona virüs dezenfeksiyon amacıyla kullanım için uygundur. Tüm yüzeylerde uygulanabilen dezenfektanlarımız, çevre sağlığı ve çalışan personel için de ideal bir dezenfektandır. Dezenfeksiyon, bilinen tüm bakteri, virüs, mantar ve sporlara karşı gücü kanıtlamış dezenfektanlarla yapılmaktadır.

Whatsapp
Engin Dursun
Engin Dursun
Merhaba ?
Size nasıl yardımcı olabiliriz?