Koronavirüs İlaçlaması ve Dezenfeksiyonu

Koronavirüs İlaçlaması ve Dezenfeksiyonu
19.10.2020
311

Koronavirüs İlaçlaması ve Dezenfeksiyonu

Tüm Dünya’ yı etkisi altına alan koronavirüs salgınına karşı en etkili yöntemlerin başında hijyen kuralları gelmektedir. Özellikle ortak yaşam alanlarında dezenfeksiyon ve ilaçlama hizmeti ihtiyacına bağlı olarak ilaçlama firmalarının iş yükü artmış durumdadır. Salgın korkusu ile sadece ortak yaşam alanları değil evlerde de koronavirüs ilaçlaması ve dezenfeksiyonu işlemleri aktif olarak yapılmaktadır.

Dezenfeksiyon: Ortamda bulunan canlı mikroorganizmaların yok edilme işlemine dezenfeksiyon denir. Dezenfeksiyon çalışmasında kullanılan ilaçlara dezenfektan denir. Dezenfektanların içeriği uygulanacak ortama göre değişkenlik gösterir.  Dezenfeksiyon çalışması koronavirüs de dahil tüm patajonlerde etkilidir.

Dezenfeksiyon

Dezenfeksiyon işleminde özel cihazlar ve onaylı dezenfektan ürünleri kullanılır. Ortama uzun süreli dezenfektan uygulanır ve ortamdaki organizmalar yok edilir. Yalnız dezenfeksiyon işlemi yaşam alanı yoğunluğuna göre her gün tekrar edilmelidir.

Koronavirüs İlaçlaması ve Dezenfeksiyonu Firma Seçimi

Böcek ilaçlama sektöründe birçok kurum sağlık bakanlığı onayı olmadan ilaçlama veya dezenfeksiyon hizmeti vermektedir. Yapılan bu dezenfeksiyon çalışması hem garantili değildir hem de insan sağlığını tehdit eder. Bu tür olumsuzluklardan kaçınmak için konusunda deneyimli ve profesyonel kurumlarla çalışın.

Virüs ve Böcek İlaçlama

Koronavirüs ilaçlaması ve dezenfeksiyonu işlemi için dezenfekte bilgisi ve yeterlilik belgesi olmayan kurumlara karşı dikkatli olunmalıdır. Yeni bir sektör haline gelmiş dezenfeksiyon çalışması için sağlık bakanlığı onaylı belgelerin bulunduğundan emin olun.

Dezenfeksiyon ve böcek ilaçlama yapabilmek için eğitimli ve yeterli belgelerin bulunması şarttır. Dezenfeksiyon işlemleri esnasında kullanılan kimyasallar hakkında bilgi ve uygulama için yeterli deneyimin olması gerekir. SOS Danışmanlık böcek ilaçlama firmamız koronavirüs ilaçlaması ve dezenfeksiyonu çalışması için yeterli belgelere ve donanıma sahiptir.

Koronavirüs İlaçlaması ve Dezenfeksiyonu Sonrası

Dezenfeksiyon ve böcek ilaçlama esnasında ortamda alınması gereken tüm önlemleri alıyoruz. İlaçlama işlemi sona erdikten sonra ortam kullanılan kimyasal maddeye göre 15-20 dakika kullanıma kapatılmaktadır. Herhangi bir ürün ya da eşyaya zarar verilmez. Dezenfekte etkisi geçtikten sonra ortam eski düzende kullanıma hazırdır. Firmamız T.C. Sağlık Bakanlığınca ruhsatlı ilaçlama, dezenfeksiyon firmasıdır. Bu alanda tüm yeterlilik belgelerine sahiptir.

Bütün mikrop, bakteri, haşere, virüs üzerinde etkili olan dezenfektan ilaçlarla çalışma yapıyoruz. Dezenfekte, ilaçlama, temizlik alanlarında kurumsal ve güvenilir bir firma arıyorsanız SOS danışmanlık firması ile iletişime geçebilirsiniz.

Whatsapp
Engin Dursun
Engin Dursun
Merhaba ?
Size nasıl yardımcı olabiliriz?