Otel İlaçlama

Otel İlaçlama
28.10.2020
321

Otel ilaçlama; Oteller insanların toplu yaşam alanlarıdır. Seyahat, iş toplantıları, tatil amaçlı birçok insanın tercih ettiği toplu yaşam alanıdır. Sirkülasyona bağlı olarak gerek haşere gerek kemirgenler açısından uygun yaşam alanlarıdır. Oteller insan sağlığının korunması gereken hizmet sektörüdür. Tüm bu nedenlere bağlı olarak otel işletmelerinin hijyen açısından güvenilirliği önemlidir. İnsan sağlığı koruma kapsamında otellerin düzenli olarak otel ilaçlama işlemi yapılması gerekmektedir.

Otellerin kalabalık yaşam alanları olması sebebiyle yaz kış sıcaklık ayarlarının kontrollü yapılması gerekir. Isı dengesinin korunmasıyla haşere ve böcek türlerinin çoğalması kaçınılmaz olur. Özellikle müşterinin karşılaşabileceği en küçük haşere ve böcek türü güven kaybına ve referans derecesinin düşmesine neden olur.

Otel Nasıl İlaçlanır?

Oteller toplu yaşama alanları olduğu için daimi olarak sirkülasyon söz konusudur. Sirkülasyon nedeniyle dezenfeksiyon ve temizlik işlemi yapılması önem arz etmektedir. Periyodik olarak otel ilaçlama şirketleri tarafından ilaçlama ve dezenfeksiyon çalışması yapılmalıdır. İlaçlama işleminin yapılması için ortamın en müsait dereceye getirilmesi gerekir. İlaçlamanın ilk olarak böcek, haşere ve kemirgen türlerini yok etmesi amaçlanmalıdır. Otel ilaçlama işlemi bittikten sonra haşerelerin etrafa yaydığı mikroplardan arındırmak için dezenfeksiyon çalışması mutlaka yapılmalıdır.

Görünen alanlarda otel ilaçlama yapıldıktan sonra önemli alanlardan biri de yiyecek depolarıdır. Depo ilaçlama ve dezenfeksiyon işlemi yapılması yiyecek ve içeceklerin korunması için alınması gereken önlemdir.

Otel ilaçlama işi kapsamlı bir işlemdir ve kesinlikle profesyonel ilaçlama şirketleri tarafından yapılmalıdır. İlaçlama şirketlerinin ilaçlama yapması için insan sağlığını tehlikeye atmamak adına tüm onaylı belgelerinin bulunması şarttır. Yeterli belge ve donanımlı ekipmanlara sahip olan SOS danışmanlık firması otel ilaçlama hizmetini kaliteli ve güvenilir olarak sunmaktadır. 7/24 destek hattımızdan bizlere ulaşarak otellerinize otel böcek ilaçlama hizmeti talebinde bulunabilirsiniz.

Whatsapp
Engin Dursun
Engin Dursun
Merhaba ?
Size nasıl yardımcı olabiliriz?