Pest Kontrolü Nedir? – Pest Kontrol Fiyatları 2021

Pest Kontrolü Nedir? – Pest Kontrol Fiyatları 2021
13.10.2021
280

Pest kontrolü, haşere türlerinin barınma, yaşam döngüleri, beslenme ve diğer alışkanlıklarını bilimsel temellere dayalı olarak yapılan haşere kontrol mücadelesidir. Kelime açıklaması haşere kontrolüdür. Pest kontrol hizmetleri kurumsal firmalar tarafından verilen bir hizmettir.

Haşereler doğası gereği pis ortamlarda gezinir ve yaşam alanlarımıza birçok hastalıkları taşır. Pest kontrolü bu olumsuzlukları yok etmek için verilen mücadeleler bütünüdür. Pest kontrolü için birçok farklı yöntem kullanılır. Etkili ve kalıcı pest kontrolü hizmeti almak için profesyonel kurumları tercih etmelisiniz.

Pest Kontrolü Nasıl Yapılır?

Farklı ilaçlama teknikleri kullanılarak pest kontrolü çalışmaları yapılmaktadır. Ülkemizde yaygın olarak tercih edilen pest kontrol hizmetleri Sağlık Bakanlığı tarafından denetlenmektedir. Piyasada birçok kurum haşere kontrol çalışmaları yapmaktadır. Firmamız Sağlık Bakanlığı onaylı hizmet ve böcek ilaçlama yöntemleri ile güvenilir olarak pest kontrolü yapmaktadır. Sağlık Bakanlığı’ na bağlı Türkiye Halk Sağlığı Kurumu tarafından hazırlanan kuralların tümü firmamız tarafından büyük bir hassasiyet ile uygulanır.

Pest Kontrolü Neden Yapılır?

Haşere kontrolü (pest kontrolü), zararlı haşerelerin insan sağlığını doğrudan etkileyen haşerelerle mücadele yöntemidir. Besinlerimize, yaşadığımız alanlara zarar veren haşereler; kimyasal veya kimyasal kullanılmadan uygulanan tekniklerle yok edilir. İnsan sağlığını korumak ve hijyenik yaşam alanları oluşturmak amacı ile yapılmaktadır. Haşerelerin yok edilmesi, kontrol altına alınması sanitasyonun bir parçasıdır.

Pest Kontrolü
Pest Kontrolü Nasıl Yapılır?

Sanitasyon Nedir?

Sanitasyon, sağlık ve hijyen koşullarının oluşturulması için yapılan çalışmalardır. Sağlık yaşam standardı sanitasyon işlemleri ile oluşturulur. Hastalık yapan organizmaların kontrolü, hijyenik alanların oluşturulması işletmeler ve yaşam alanları için oldukça önemlidir.

Pest Kontrolü Fiyatları 2021

Pest kontrol fiyatları 2021 yılı için firmamız uygun fiyatlar ile hizmet vermektedir. Haşere ilaçlama fiyat bilgisini adresinize gelen ekipler keşif işleminden sonra verebilir. Ortalama fiyat almak için firmamızla iletişime geçebilirsiniz.

Pest kontrolü ücretleri;

Haşere yoğunluğu

İlaçlama alan metrekaresi

Haşere türü

Haşere ilaçlama yöntemine göre belirlenir.

Pest Kontrol – Haşere ile Mücadele

Pest kontrolü denilince akla ilk olarak haşere kontrolü gelmektedir. Haşere kontrolü temel amacı insan sağlığını korumaktır. Sağlığımızı tehdit eden zararlı canlıları yaşam alanlarından yok ederek, hijyenik ortam oluşumuna destek sağlar.

İnsan sağlığını korumaya yönelik sistemler temelinde tehlike ve risk değerlendirmeleri yapılmaktadır. Bu bağlamda zararlı haşerelerle mücadele konusu günümüzde önemli bir çalışma olmuştur. Tüm sektörlerde, yaşam alanlarında, toplu yaşam alanlarında haşere kontrol uygulamaları sıklıkla tercih edilmektedir.

Pest kontrolü hizmetleri en doğru ve güvenilir olarak kurumsal firmalar tarafından verilmektedir. Sos Danışmanlık ve Çevre Sağlığı Hizmetleri firmamız haşere kontrol alanında %100 garantili ve başarılı çalışmalara imza atmaktadır. Sizlerde İstanbul ve çevresinde haşere ilaçlama hizmeti almak istiyorsanız firmamızı gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz.

Pest Kontrolü Sık Sorulan Sorular

Pest kontrolü ne demek?

Taşıdıkları zararlı mikroorganizmalarla insan sağlığını tehdit eden canlıların kontrol altına alınmasına pest kontrolü denir. Yani haşere kontrolü olarak isimlendirilir.

Pest kontrol açılımı nedir?

Türkçe kelime anlamı haşere kontrolüdür.

Pest yönetimi nedir?

Pest yöntemi, zararlı canlı popülasyonlarını yok ederek, insan sağlığını korumak amaçlı yapılan çalışmalar bütünüdür.

Pest Kontrolü
Pest Kontrolü

Haşere gözlem noktası nedir?

Haşere gözlem noktası, özellikle kemirgenleri yakalamak için kullanılan kemirgen mücadele yöntemlerinde kullanılan yöntemdir. Hazırlanan tuzakları yakından takip etmek için haşere gözlem noktaları oluşturulur.

Haşere kontrolü ne demek?

Yürüyen, uçan haşereleri ve kemirgenleri yok etmek için kullanılan farklı yöntemler bulunmaktadır. Zararlı haşereleri yok ederken kullanılan bu teknikler insan sağlığını da korumak zorundadır.

Entegre haşere yönetimi nedir?

İnsan sağlığını tehdit eden ve hastalık vektörleri olan haşereleri azaltma prensibine dayalı bilim dalıdır.

Pest kontrol yöntemleri nelerdir?

Haşerelere karşı önlem almak için;

  • Yalıtım
  • Hijyen
  • Biyolojik pest kontrol yöntemleri
  • Işıklı tuzaklar
  • Yapışkan tuzaklar vb. yöntemler kullanılır.

Zararlı yönetimi nedir?

Hastalık yapıcı ve yaşam alanlarına zarar veren canlılarla yapılan mücadelelerin tümüdür.

Pest kontrol hizmetini kimler verir?

Pest kontrolü, alanında uzman, gerekli eğitim ve bu eğitimlerle ilgili tüm sertifikaları bulunan bireyler tarafından yapılmalıdır. Hizmet alacağınız kişilerde bu belgeleri sorgulamanız önerilir.

Böcek İlaçlama firmaları her gün farklı haşere türleri ve problemleri ile mücadele ediyor. Sos Danışmanlık ve Çevre Sağlığı Hizmetleri Firması olarak bu problemleri çözerken uzmanlığımız ve entegre çözümlerimiz ile çevre sağlığını da koruyoruz.

Whatsapp
Engin Dursun
Engin Dursun
Merhaba ?
Size nasıl yardımcı olabiliriz?