Sokaklarda, evlerde hemen hemen her yerde böceklerle, haşerelerle karşı karşıya geliriz. Bu böcekler ne kadar hafife alınmasa da önlem alınmadığı takdirde böcekler hızlı bir şekilde yayılabildiklerinden dolayı önemli sorunlara yol açabilir. Bu tür problemlerde insanlar bireysel yollar izlemeyi tercih etmektedir. Fakat böcekleri yok etmek için basit yöntemler işe yaramamaktadır. . Böcek ilaçlama profesyonel yardım gerektiren bir iştir. Profesyonel yöntemler ile kısa süre içinde bu sorun çözülebilir. Çünkü böcek ilaçlama firmamız, %100 etkili ve garantili ilaçlar kullanarak, böcek ve haşere sorununu kökünden temizlemektedir.

Böcek İlaçlama

Firmamızda Sağlık bakanlığı ve dünya sağlık örgütü (WHO) tarafından onaylı böcek ilaçları kullanılmaktadır. Böcek ilaçlama profesyonel bir ekip ve kaliteli ilaçlar ile yapıldığında kolay, pratik ve oldukça verimli bir etki göstermektedir. İlaçlama işlemi bireysel yöntemler ile yapıldığında hem böceklerden kurtulunamaz, hem de bu ilaçlar insan sağlığına zararı olabilir. İstanbul böcek ilaçlama denildiğinde öne çıkan firmalardan biriyiz. Uzman ekibimiz ile yaşam alanlarınızı böceklerden temizleme güvencesini vermekteyiz.

Böcek İlaçlama Nasıl Yapılır?

Sos  Danışmanlık ve Çevre Sağlığı Hizmetleri, bünyesinde hizmet veren firmamız, böcek ilaçlama uygulamalarını adım adım yapmaktadır. Öncelikle ilaçlama yapılacak olan alanın hazır hale gelmesi gerekmektedir. İlaçlar bazı kimyasallar içerdiği için ilaçlanacak olan alandan çocukların uzak durması ve oradaki eşyaların üzerinin örtülmesi ya da kapatılması gerekmektedir. Son olarak ilaçlama bittikten sonra ilaçlanan ortam mutlaka havalandırılmalı, kokunun dışarı tamamen çıkması için en az 2 saat odaya girilmemelidir. Şile böcek ilaçlama olarak ekiplerimiz tamamen hijyen kurallarına uymaktadır.

İlaçlama Yöntemleri

Böcek İlaçlama yöntemleri yapılacak alana, alanda olan kişilerin alerjisinin olup olmadığına, alanda evcil hayvanın yaşayıp yaşamadığına ve ilaçlamanın ne üzerine yapılacağına göre değişiklik gösterir. İlaçlama çeşitleri 3’e ayrılır; kokusuz ilaçlama, kokulu ilaçlama ve jel ilaçlama.

Kokusuz ilaçlama

Kokusuz ilaçlama da ilaç sıvıdır ve ekipmanlardan püskürtülerek yapılır. Genellikle böceklerin ya da haşerelerin çok olmadığı zaman kullanılır. İlaç kokusuz olduğu için her zaman ve her alanda yapılabilir.

Kokulu ilaçlama

Böcekler yoğun bir şekilde bulunuyor ve yayılmış ise bu tip ilaçlama kullanılır. Bu işlemden sonra alanı mutlaka havalandırmak ve oraya girmemek gereklidir.

Jel ilaçlama

Jel ilaçlama ise jel kapsüllerin evin belirli kısımlarına bırakılması ile yapılır. Onları yiyen böcekler ölür. Bu ilaçlamadan sonra da alana girmemek ve havalandırmak gereklidir. Aynı zamanda evcil hayvanlar için zararlı değildir.

Whatsapp
Engin Dursun
Engin Dursun
Merhaba ?
Size nasıl yardımcı olabiliriz?