Tahtakurusu İlaçlama

Tahtakurusu İlaçlama
21.10.2020
1.487

Tahtakurusu İlaçlama

Tahtakurusu kahverengi renkte beslendiklerinde koyu kırmızımsı renk alan, 5mm boyunda küçük canlı türüdür. Kanatları yoktur uçma hareketi yapamaz.  Memelilerden ve kuşlardan kan emerek beslenirler. Yataklarda, koltuk, sandalye köşelerinde karanlık alanlarda yaşamını sürdürür. Bazı bilgilere göre çok küçük boyutlu olduğu bu yüzden gözle görülmesi mümkün olmadığı söylenmektedir. Yeni yumurtadan çıkan yavru küçük ve görünmez olabilir. Yetişkin olanları çıplak gözle görülebilecek ebatlardadır.

Yuva yaptıkları alanda hızla çoğalır ve büyür. Tahtakurusu ilaçlama işlemi yaparak bu çoğalmanın önüne geçebilirsiniz.

Tahtakurusu Zararları

İnsan ve hayvanların kanlarıyla beslene tahtakurusu kan yoluyla bulaşıcı hastalık taşıma riski çok fazladır. Ayrıca evde yaşayan hayvan dostlarımıza yapışarak parazit gibi yaşarlar. Isırdıkları alan çok kısa süre sonra kızarır ve tahriş olmaya başlar. Önlem alınmazsa egzama gibi çeşitli deri hastalıkları oluşmaya başlar.

Tahtakurusu insan kanıyla beslendikleri için kendi ağırlığının 7 katına kadar kan emebilir. Hayvan vücuduna yapışık yaşayabilir ama insanlarda yapışık yaşayamazlar. Gündüzleri görülmez ama gece olunca ortaya çıkar ve genelde yatak köşelerinde yaşadıkları için insan kanıyla beslenirler. Alerji, deri hastalıkları, bulaşıcı hastalıklar, hassas tene sahip insanlarda farklı reaksiyon gösterirler.

Sizlerin ve sevdiklerinizin sağlığına önem veriyoruz. Her türlü haşere, böcek gibi zararlı canlıların ilaçlanmasında aynı yöntem ya da ürün kullanılmaz. Canlının biyolojik özelliklerine ve yoğunluğuna göre ilaçlama tekniği uygulanır. Böcek ilaçlama firmamız tahtakurusu ilaçlama da son derece deneyimli ve eğitimli personellerle çalışmaktadır. Firmamız Sağlık Bakanlığı onaylı tüm yeterlilik belgesine sahiptir.

Tahtakurusu İstilası

Tahtakurusu evlerimize dışarıdan alınan mobilya, seyahat bagaj valizlerinden veya evlerde bulunan küçük deliklerden giriş yapabilirler.

Giriş yapılan alanda karanlık bölgeleri tercih eder ve kendisine yaşam alanı oluşturur. Dişi tahtakurusu günde bir ila beş yumurta yumurtlayarak üremeye başlar. Normal oda sıcaklığında ortamda bulunan besin zenginliğine göre 300 günden fazla yaşayabilir. Aynı alanda 300 gün yaşayabilen tahtakurusunun çoğalma hızı da bu duruma bağlı olarak artış gösterir.

Tahtakurusu istilası genelde hijyen ve temizlik açısından yetersiz alanlarda sıklıkla görülür. İstila belirtisi perde, koltuk, yatak gibi açık renkli yüzeylerde kan gibi dışkı gözlemlenmesi ile anlaşılır.

Tahtakurusu İstilası

Tahtakurusu İlaçlama

Tahtakurusu istilası ile mücadele etmek için profesyonel yardım almalısınız. Tahtakurusunun yaşam alanı tespiti ve imha edilmesi için alanında uzman ekip çalışması gerekir. Tahtakurusunu yok etmek ve barınma alanlarını kapatmak için tahtakurusu ilaçlama hizmeti veren kurumsal firmamızdan destek talebinde bulunabilirsiniz.

Modern ilaçlama şirketimiz Türkiye genelinde ilaçlama hizmeti sunmaktadır. Tahtakurusu ilaçlama hizmeti için alanında uzman ekiplerimiz tahtakurusu yaşam alanlarını tespit edip gerekli önlemleri ve işlemleri uygulayarak kesin çözüm üretir.

Whatsapp
Engin Dursun
Engin Dursun
Merhaba ?
Size nasıl yardımcı olabiliriz?