Uyuz Böceği ve Uyuz Böceği İlaçlaması

Uyuz Böceği ve Uyuz Böceği İlaçlaması
27.10.2021
2.088

Uyuz böceği insanlar üzerinde yaşayarak cilt üzerinde yumurta bırakan küçük mikroskopla görülebilen canlı türleridir. İnsan derisini ısırdığı anda zarar vererek şiddetli kaşıntıya sebep olurlar. Bu kaşıntılar zamanla şişer ve kaşıntının dozu artar. Uyuz böceğinden kurtulmak için önce tıbbi destek sonrasında da uyuz böceği ilaçlama hizmeti almalısınız. Çünkü uyuz böceği cilde ciddi zararlar verir ve ancak uygun tedavi ile tedavi edilebilir.

Uyuz Nedir?

Uyuz, böcek türlerinden olan zararlı akarlar olarak bilinen haşerelerdir. Uyuz böceğinin bulaşması uyuz hastalığına kapıldığınız anlamına gelir. Uyuz akarlarının yuva olarak tercih ettiği vücudumuz şiddetli kaşınmalarla tahriş olur. Önlem alınmazsa bu kaşıntılar deri döküntülerine, yaralanmalara ve daha büyük yaraların oluşumuna neden olur.

Uyuz hastalığı maalesef bulaşıcıdır. Uyuz teşhisi konulan vakanın mutlaka insanlardan uzak durması ve tıbbi tedavi almalıdır. Tıbbi uyuz tedavisi alırken de yaşam alanları uyuz ilaçlaması yapılmalıdır. Yani dip köşe detaylı temizlik ve böcek ilaçlama işlemi hassas olarak yapılmalıdır.

Uyuz Böceği
Uyuz Böceği Nedir?

Uyuz Türleri

Uyuz ailesi, türlerine ayrılarak geniş bir familyaya sahiptir. Bilinen uyuz türleri;

  • Norveç Uyuzu
  • Yaygın Uyuz
  • Nodüler Uyuz.

Norveç uyuzu; şiddetli ve bulaşıcı uyuz türüdür. İnsan derisinde binlerce yumurta bırakır ve hızla çoğalır. Kemoterapi gören, HIV ve AIDS hatalığına sahip bireyleri daha çok tercih ederler.

Yaygın uyuz; el ve bileklerde şiddetli kaşınmalara sebep olurlar. Kolay tedai edilebilir ancak erkenden önlem almak önemlidir.

Nodüler uyuz; koltuk altlarında ve kasık bölgelerinde istila yapar. Nodüler bölgeleri tercih ederek hızla çoğalırlar.

Bu üç tür uyuz her insan için görülebilecek canlılardır. Herkes uyuz hastalığına yakalanabilir. Boy, kilo ve yaş farkı gözetmeksizin herkes uyuz hastalığına yakalanabilir. Özellikle kronik rahatsızlığı olan kişiler uyuz böceğine kaşı duyarlı olmalı ve erkenden tedavi edilmelidir.

Uyuz Hastalığının Tedavisi Nedir?

Uyuz hastalığı için tedavi yöntemini hekimler belirlemektedir. Uyuz mikrobu ile savaşıyorsanız ilk olarak sağlık kuruluşuna başvurarak tıbbi yardım almalısınız. Uyuz tedavisi yaklaşık olarak 2 hafta sürmektedir. Ancak kronik rahatsızlığı olan bireylerde bu süreç değişiklik gösterebilir. Kolay tedavi edilen uyuz hastalığı, erken önlem alınarak hemen tedavi edilmelidir. Aksi takdirde istenmeyen durumlar oluşabilir.

Uyuzlar Neyle Beslenir?

Uyuz böceği insan derisinden dökülen mikroorganizmalarla beslenir. İnsan derisi yiyerek derilerde ciddi zarar oluşturur. Özellikle küçük çocuklarda alerjik reaksiyonlar gösterir. Bu nedenle uyuzlar için erken önlem almalı ve önce sağlık kuruluşuna başvurmalısınız. Sonra güvenilir böcek ilaçlama firmaları tarafından profesyonel destek alarak uyuz mikrobundan tamamen kurtulabilirsiniz.

Uyuz Böceği
Uyuz Böceği Neyle Beslenir?

Uyuz Böceği İçin Evimi İlk Önce Uyuz İlaçlaması mı Yaptırayım, Yoksa Doktora mı Gitmeliyim?

Uyuz hastalığı hekimler tarafından tedavi edilmesi gereken bir hastalıktır. Uzman hekimlere başvurarak önce tıbbi destek almalısınız. Sonrasında Sos Danışmanlık ve Çevre Sağlığı Hizmetleri firmamızdan profesyonel uyuz böceği ilaçlama hizmeti alabilirsiniz. Uzman ekiplerimiz adresinize gelerek detaylı ilaçlama yapar ve sizlerin yapması gereken konularda detaylı bilgi vermektedir.

Uyuz Böceğinin İstilası Nasıl Anlaşılır?

Uyuz böceğinin evlerinize yerleşmesi tehlike belirtisidir. Zararlı haşere gurupları içinde yer alan uyuz akarları cilt üzerinde gözle görülür semptomlar oluşturur. Uyuz hastalığının belirtileri;

  • Şiddetli kaşınma
  • Kaşınmanın etkisiyle oluşan derideki su kabarcıkları
  • El ve ayak parmakları arasındaki kızarıklıklar
  • Koltuk altında, bileklerin iç kısmında ve bel çevresinde oluşan belirgin kabarcıklar
  • Bayanlarda göğüs bölgesinde oluşan kızarıklık ve şiddetli kaşınma hissi.

Uyuz Böceği Nasıl İmha Edilir?

Uyuz mikrobundan kurtulmak için ilk olarak hijyenik ortamın sağlanması gerekir. Çamaşır gibi sık kullanılan ürünleri makinenin en yükse derecesinde kaynatarak yıkayınız.

Çamaşırları dezenfekte ederek uyuz mikrobunun ölmesini sağlayabilirsiniz. Uyuz böceği ilaçlaması ve uyuz hastalığı tedavisi uygulayarak uyuzlardan tamamen kurtulabilirsiniz. Sos Danışmanlık ve Çevre Sağlığı Hizmetleri firmamız uyuz böceği ilaçlama hizmetlerini garantili olarak vermektedir. Uyuz akarlarını ilaçlayan ekipler çok hassas çalışmalar yapmak zorundadır. Uyuz, diğer böcek türleri gibi gözle görülmediği için uyuz mikrobunun yuvasını bulmak da çok zordur.

Bu nedenlerle uyuz ilaçlaması yapacak olan ekipler deneyimli ve uzman olmalıdır. Firmamız bünyesinde çalışan personellerimiz tüm haşereler konusunda eğitimli kadrolardan oluşur. Firmamızı tercih ederek garantili uyuz böceği ilaçlama hizmetini uygun fiyatlarla alabilirsiniz.

Whatsapp
Engin Dursun
Engin Dursun
Merhaba ?
Size nasıl yardımcı olabiliriz?