Zararlı Haşereler Nelerdir? – Haşere İlaçlama Neden Yapılmalıdır?

Zararlı Haşereler Nelerdir? – Haşere İlaçlama Neden Yapılmalıdır?
23.07.2021
118

Zararlı haşereler insan sağlığını tehdit ederek yaşam alanlarında oldukça rahatsız edici canlı türleridir. Bu zararlı canlılardan kurtulmanın en kolay ve garantili yolu böcek ilaçlama hizmeti almaktır. SOS Danışmanlık Çere Sağlığı Hizmetleri firmamız haşere ilaçlama ve haşere kontrol sistemleri alanında üstün başarılara imza atmış firmadır. Çalışmalarımız neticesinde müşterilerimiz hem memnun hem de mutlu olarak bizlerden hizmet almaktadır.

Müşteri memnuniyeti doğrultusunda yapılan tüm ilaçlama ve diğer hizmetlerimiz firmamızın garantisi altındadır. Deneyimli ekiplerimiz kaliteden ödün vermeden uygun fiyatlar ile böcek ilaçlama çalışmaları yapmaktadır.

Haşere İlaçlama Neden Yapılır?

Haşereler insan sağlığını tehdit eder. Haşere ilaçlama bu nedenle gerekli ve önemli bir işlemdir. Haşerelerin bulunduğu ortamlar birçok bakteri ve salgın hastalık taşıyıcı özelliklere sahiptir. Özellikle küçük çocukların bulunduğu evlerde görülen haşereler erken önlem alınarak yok edilmelidir. Profesyonel haşere ilaçlama hizmetlerimizden uygun fiyatlar ile faydalanarak sevdiklerinizin ve kendi sağlığınızı koruyun.

Zararlı Haşereler ve Türleri

Türkiye’ de ve dünyada binlerce çeşit haşere türleri bulunur. Haşere biyolojisi farklı ve tür ve çeşitlerine göre farklılık gösterir. Zararlı haşereler ve insan sağlığını tehdit eden canlı türlerini kısaca tanıyalım.

Alman Hamam Böceği (Blatella Germanica)

Sarımtırak açık kahverenginde bir canlıdır. Alman hamam böceği boyu yaklaşık 1,5 cm’ dir. Yılda 35.000 yavrulama yapabilir. Kalorifer böceği olarak da bilinen alman hamam böceğinin yaklaşık bir yıl ömrü vardır. Hamam böceğinin birçok farklı türü bulunur. Her türlü mikrop ve enfeksiyonları insanlara bulaştırabilir. Çok güçlü ve hızlı bir ayak yapısı vardır. Günde 4,5 km yol alabilir. Pek çok alanda dolaşır ve tüm zararlı enfeksiyonları taşır. Bu nedenle kalorifer böceği bulunduğu ortamdan en kısa sürede yok edilmelidir.

Sivrisinekler ve Karasinek

Uçan haşere türleridir. Sinek türleri arasında en uzun mesafe uçabilen ve hızla çoğalan canlı türüdür. Yeşil alanlar, nemli bölgeler, pis ortamlar sineklerin yaşam alanlarıdır. Birçok pis alanda konaklama yapar ve insan kanı ile beslenirler. Kan yoluyla bulaşan hastalıkları taşır ve sağlığımızı önemli ölçüde tehdit eder. Sinek türlerinden insanlara bulaşan hastalıklar;

Dizanteri

Kolera

Hepatit

Verem

Çocuk felci

Gıda zehirlenmesi

Zararlı Haşereler
Zararlı Haşereler Sinek Familyası

Gibi birçok salgın hastalıklara neden olur. Sineklerle mücadele etmek için profesyonel ekiplerden destek almanızı öneriyoruz. Hızla çoğalan sinekler bulundukları ortamda salgın hastalıkları kolayca yayabilir. Bireler tarafından kullanılan sinek ilaçları kimyasal olduğu için sizlere zarar verebilir.

Tahta Kurusu

İnsan kanı ile beslenir. 2-5 mm ebatlarında oval, yassı, çok ayaklı türleri mevcuttur. Yumurtlayarak çoğalır. Evlerde genelde yatak odaları, çekyatlar, dolaplar gibi ahşap ürünlerde yuvalanır. İnsan ağırlığının 6 katı kan emebilir. Bu nedenle ezilince kan ve pis koku yayılır. Tahta kurusu yuva tespiti yapmak bireyler için zor bir işlemdir. Kurumsal firmamızdan böcek ilaçlama hizmeti alarak kolayca tahta kurusu ve diğer zararlı canlılardan kurtulabilirsiniz.

Kene

Keneler kendi ağırlıklarının 100 katı kan emebilir. Hayvan ve insanlarda konak hayvan olarak yaşamını sürdürür. Kanla beslenen keneler doyunca konak merkezini terk eder ve tekrar kan emmek istediğinde yeni beslenme canlısı bulur. 4 çift bacaklara sahipti. 2 çift bacaklar öne, 2 çift bacaklar arkaya yönelmiştir. Ayaklarındaki vantuzlar sayesinde deriyi kolayca kavrar ve kan emme aşamasını kolaylıkla gerçekleştirir. Kene haşerelerinin 889 türü bulunur. Bazıları ölümcül bazıları hastalık yayarak sağlığı tehdit eder.

Akarlar (Mite-Mayt)

Mayt zararlı haşereler nemli ve sıcak ortamlarda yaşar. Yataklar, koltuklar, nevresimler, yastıklar, halılar maytlar için ideal yaşama alanlarıdır. Toz akarları olarak adlandırılan maytlar insanların deri, saç ve kıl döküntüleri ile beslenir. Maytların ufak dışkı tozları hastalıklara neden olur. Özellikle astım, bronşit gibi solunum yolu rahatsızlıklarının en belirgin nedeni maytlardır. Küçük çocuklarda solunum rahatsızlıkları genel olarak maytlardan kaynaklanır.  

Maytlar

7/24 Kesintisiz, Kaliteli ve Ekonomik Hizmet Anlayışı

Böcek ilaçlama firmamız güler yüzlü ve uzman kadrosu ile haşerelerle büyük bir kararlılıkla mücadele eder. Piyasadaki diğer böcek ilaçlama firmaları aksine %100 sonuç garantili hizmet anlayışı sunar. Bir telefon uzağınızda olan haşere ilaçlama şirketi SOS Danışmanlık firmamıza ulaşmak için irtibat numaralarımızı kullanabilirsiniz. Tüm haşere ve çeşitli türleri yok etmek için geliştirdiğimiz yöntemlerle her daim hizmetinizdeyiz. 

Zararlı haşereler ile yaşamak zorunda değilsiniz. Sizin ve sevdiklerinizin sağlığını düşünerek en yoğun haşere istilalarına kesin ve kalıcı çözümler üretiyoruz. Firmamız tüm zararlı haşereler türlerine karşı etkili farklı ilaçlama yöntemleri kullanarak hizmet vermektedir.

Whatsapp
Engin Dursun
Engin Dursun
Merhaba ?
Size nasıl yardımcı olabiliriz?