Fırın ve Pastane Böcek İlaçlaması

Fırın ve Pastane Böcek İlaçlaması
12.10.2020
342

Fırın ve Pastane Böcek İlaçlaması

Fırın ve pastane mekanları unlu mamüllerin ağırlıklı olduğu işletmelerdir. Un maddesine ek olarak ekmek, pasta kırıntıları böcekler için besin kaynağıdır. Bu nedenle unlu mamül işletmelerinde böcek türleri çok fazla görülmektedir. Besin kaynağı ve çeşitliliğinden dolayı bu işletmelerde görülme olasılığı daha fazladır.

Fırınlar içerisinde haşere türleri birden fazla görülebilir. Bu yüzden fırın ve pastane böcek ilaçlama tüm haşere türlerini yok etme özelliğine sahip kimyasal kullanılarak yapılır. fırınlar böcek türlerinin en yoğun görüldüğü mekanlar olduğu için periyodik olarak böcek ilaçlama işlemi yapılması önerilir. İlaçlama yapılacak alanda diğer mekanlarda olduğu gibi gıda malzemeleri ortamdan uzaklaştırılmalıdır.

Diğer ilaçlama işlemleri sonrası gibi fırın ve pastane ilaçlamaları sonrası temizlik yapılması çok önemlidir. Özellikle tezgah ve reyonların temizliği daha itinalı yapılmalıdır.

Pastane ve fırın böcek ilaçlama işleminde genelde kokusuz kimyasallar tercih edilir. Gerekli olduğu alanlarda sprey ilaçlama dışında jel ve yemleme ilaçlama türleri de tercih edilebilir.

Unlu Mamül İşletmeleri Nasıl Temizlenmeli?

Böcek ilaçlama alanında uzman kişiler tarafından yapılmalıdır. Özellikle fırın ve pastanelerde ilaçlama yapılacaksa kurumsal bir firmadan yardım almanız önerilir. SOS danışmanlık firmamız uzman böcek ilaçlama ekibimiz ile fırın ve pastanelerde profesyonel olarak hizmet sunmaktadır. Ekiplerimiz ilaçlama öncesi keşif yaparak mekanda yapılması gereken işlemleri listeleme yapar. İşletmenin müsait olduğu zamanda ilaçlama işlemine başlar.

Pastane Fırın Böcek İlaçlama

Devamlı üretim alanı olan fırın ve pastaneler birçok malzemenin sirkülasyonda olduğu işletmelerdir. Yani böcek türlerine ev sahipliği yapabilen ideal alanlardır. Beklenmeyen denetimlere önlem olarak fırın ve pastane böcek ilaçlama düzenli olarak yapılmalıdır. Bu yüzden yeterlilik belgelerine sahip olan firmalardan profesyonel destek almalısınız.

Whatsapp
Engin Dursun
Engin Dursun
Merhaba ?
Size nasıl yardımcı olabiliriz?